Полтавці долучилися до Всеукраїнського диктанту єдності

Полтавці долучилися до Всеукраїнського диктанту єдності. Щороку у День української мови та писемності у всіх куточках країни люди озброюються аркушами паперу, ручками, вмикають гучніше радіо, та записують озвучений текст. Із тими, хто не побоявся перевірити свої знання з української цього року, спілкувалися наші журналісти.

Востаннє Георгій писав диктант приблизно два роки тому в університеті. Нині свої знання з рідної мови разом з друзями перевіряє вже на Всеукраїнському диктанті.

/Георгій Сьомін, приєднався до Всеукраїнського диктанту єдності
Ми хотіли подивитися, чи ми в певній мірі не стоїмо на місці, чи якось розвиваємося, чи навпаки, потрібно підучити, повторити деякі правила, тому що ми спілкуємося українською, пишемо українською, її використовуємо доволі часто. Тому, я думаю, що це такий невеличкий тренінг буде/

А от для одинадцятикласника Андрія диктанти з української зараз – звична справа. На уроках, каже, їх пишуть часто. У своїх силах він впевнений.

/Андрій Балаш, приєднався до Всеукраїнського диктанту єдності
Я вважаю, для кожного українця ця мова є рідною, тому що вона милозвучна, вона завжди розвивалася, і ми залюбки її використовуємо/

Всеукраїнський диктант національної єдності започаткували у 2000 році. У Полтавській бібліотеці для юнацтва спільне його написання проводять вже втретє.

/Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської бібліотеки для юнацтва ім. О.Гончара
Написання диктанту національної єдності – це не тільки перевірка грамотності, а це той акт єднання, який маємо сьогодні усі разом, в тому числі і ті, хто знаходиться далеко за межами України/

Рівно об 11.30 вся Україна розпочинає писати. Диктант традиційно лунає по українському радіо. Його автор – Олександр Авраменко. Цей текст унікальний, поки що його не можна знайти ані в посібниках, ані в Інтернеті. Після його написання учасникам цієї всеукраїнської акції залишається тільки чекати на результати.

/Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської бібліотеки для юнацтва ім. О.Гончара
Диктант можна перевіряти після написання сьогодні і завтра, і надсилати його на українське радіо, на Хрещатик, 26. А вже через два дні текст буде оприлюднений. Кожна людина може зрозуміти, чи зробили вона помилки, чи не зробила/

Ті, кому вдасться написати диктант без жодної помилки, отримають подарунки від українського радіо. Скоріш за все, це будуть книги сучасних українських авторів.

Стрічка новин