Цьогорічні премії імені Леоніда Бразова знайшли своїх володарів

Цьогорічні премії імені Леоніда Бразова знайшли своїх володарів. Лауреатів визначили у чотирьох номінаціях: поезія, проза, драматургія, критика і літературознавство. Хто цього року у Полтаві отримав таку відзнаку – знає Крістіна Брігіда.

Ця аудиторія у педагогічному університеті присвячена постаті Леоніда Бразова. Саме у її стінах вручають обласну премію імені письменника. Отримує відзнаку і Світлана Ленська за працю «Українська мала проза 20-60 років».

/Світлана Ленська, лауреат премії імені Л.Бразова
У цій праці оновлено низку репутацій письменників, які стали жертвами сталінських репресій. І я намагалася ввести в науковий обіг якомога більше імен, які заслуговують на увагу, які гідні, щоб вони були поціновані, відомі у нас в Україні/

Загалом лауреатів премії визначали у чотирьох номінаціях. Так, у «Поезії» кращою визнали поетичну збірку Ольги Хало «Благословенні на любов». У номінації «Проза» лауреаткою стала Галина Пустовгар за книгу «Насправді це любов». А у «Драматургії» за історичну драму «Остання любов гетьмана» свою премію отримав Анатолій Крим.

/Анатолій Крим, лауреат премії імені Л.Бразова
Приємно, що Полтава дуже з повагою ставиться до кожного імені своїх синів. У Полтаві дуже багато видатних постатей, починаючи від Мазепи, Петлюри та інших. І серед них таке місце займають письменники сучасні такі, як Леонід Бразов/

Премія імені Леоніда Бразова присуджується за досягнення у галузі сучасної української літератури. Її вручення співпало із відзначенням Дня української писемності, а також 100-літтям від Дня народження Леоніда Бразова.

/Євгеній Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради
Дозвольте мені від імені Полтавської обласної ради привітати лауреатів, привітати вас усіх. Побажати вам міцного здоров'я, творчої наснаги, і всі ми разом робимо гарну справу/

Премію заснували у 2007 році. Зараз її розмір складає 2 тисячі гривень. До сьогодні лауреатами премії стали 43 літератора та 4 творчі колективи.

Стрічка новин