Хода до прокурора

Хода до прокурора. Полтавці вирушили до новопризначеного керівника відомства області зі справами, які були розпочаті кілька років тому, але так і «зависли у повітрі». Назбирали аргументів на цілу папку. Чи вдалося знайомство представників профспілок та працівників Полтавської МШЕД на чолі з соціал-демократами з прокурором – дивіться у нашому матеріалі.

Представники профспілок і Полтавського МШЕДу на чолі з соціал-демократами вирушають ранком до новоявленого прокурора Полтавщини. Люди йдуть через усе місто – від вулиці Зигіна до 1100-річчя Полтави із цілим стосом зібраних документів.

/В КАДРІ: О.Шамота показує папку: «Це ті справи, які зараз лежать «мертвим грузом» в управліннях внутрішніх справ – районних, міських, обласних»/

Захист інтересів полтавців, які працюють у МШЕДі, – одне з найпроблемніших питань, що намагаються вирішити представники соціал-демократичної партії. Адже, попри існуюче законодавство, у Полтаві грубо порушують Конституцію України: людей звільняють та не виплачують зарплатню, а саме підприємство, говорять партійці, буквально розкурочують.

/Микола Первак, голова Полт.обл.організації профспілки працівників автотранспорту
Людей просто викидають ганебно з роботи, не маючи на це ніяких підставі. Було демонтовано і вивезено фрезерний станок за межі цього господарства. Я звернувся з даного питання до нашої поліції у місті Полтава, але й до цього часу – вже пройшло понад 2 місяці, я відповіді не отримав/

Олександр Шамота розповідає: справи, які він приніс до прокуратури, розпочаті ще понад два роки тому. Але за різних очільників прокуратури громадськість так і не побачила їх логічного завершення.

/Олександр Шамота, голова фракції Соціал-демократичної партії в Полтавській міськраді
Зі справами про розтрату 18 мільйонів на прибирання доріг і вулиць міста, і тендером ЖКГ, яким було викинуто МШЕД, яке б запропонувало на 18 мільйонів меншу ціну. Зі справами щодо ремонту Дендропарку, де фірма, яка виграла тендер, має у своєму штаті одного директора, і жодного тендеру за останні 8 років не виграла. Купа справ, тут ціла папка. Я зробив це з однією метою: щоб обласний прокурор на початку своєї роботи зрозумів масштаб корупції і масштаб довіри до цієї міської влади/

Нового прокурора області представили минулого четверга. Коли полтавці зібралися передати йому справи, він саме знаходився на робочому місці.

/В КАДРІ: - Зараз прокурор області здійснює прийом громадян. Будь ласка, ваша ініціативна група, 2-3 чоловіка, проходьте.
- Я впевнений, що це буде початком плідної співпраці громадськості з прокуратурою і розслідування всіх кримінальних оборудок міської влади/

Представники ініціативної групи після нетривалого очікування у черзі потрапляють на прийом. Прокурор Полтавщини Микола Кармазін вислуховує та дає пораду.

/Микола Кармазін, прокурор Полтавської області
- Написати звернення, у якому відобразити, що, де і як робиться неправильно по усіх оцих питаннях.
- Я сьогодні вам передам своє звернення з викладеними всіма цими фактами. Разом з цими документами, які є.
- Так, якщо ви вкажете, що на підтвердження своїх слів додаєте усі ці документи, які є, це буде правильно. Добре/

Прокурор зазначив, що надані документи будуть підставою для того, аби почати перегляд даних справ. Соціал-демократи ж, у свою чергу, пообіцяли будь-яку підтримку в розслідуванні корупційних злочинів.

/Сергій Каплін, представник профспілок у ВР, лідер Соціал-демократичної партії (СДП)
Це справи, які стосуються ключової людини в регіональній корупції – пана Мамая і інших зловмисників, інших корупціонерів не тільки в Полтаві, а й в інших районах і містах нашої області. Я сподіваюся, що ми будем спільно працювати: ми – передавати результати розслідувань, матеріали, він – порушувати відповідні справи, і їх надзвичайно ретельно, уважно розслідувати і передавати до суду/

Стрічка новин