Полтавці можуть залишити свої відгуки в унікальній моніторинговій базі даних

Виконання умов договорів, укладених за результатами інтернет-торгів, можна побачити за допомогою моніторингового сервісу. В Україні запрацював новий портал «DoZorro». Це унікальна база даних реальних оцінок закупівельників, постачальників та окремих тендерів, які проводилися за допомогою порталу «ProZorro». Тобто, тепер можна залишити свій відгук про те, як пройшла угода, і наскільки учасники залишилися задоволені.

Полтавський онкодиспансер один з перших, хто ще у листопаді 2015 році зробив закупівлі через систему Прозорро, тобто, через Інтернет-аукціон. Перший тендер був на суму 200 тисяч на придбання препаратів хіміотерапії, розповідає головний лікар закладу Орест Вовк. Тоді розуміли, що йшли на ризик. Але в результаті воно було того варте. Зекономили 67 тисяч гривень. Зараз вже вийшли на мільйонні тендери.

/Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкодиспансеру
Сума достатньо вагома. Це 7 мільйонів гривень. Вона була виділена обласною радою суто для препаратів хіміко-терапевтичного ряду. Достатньо моторошно, коли така сума. Зараз з гордістю можна сказати, що ми вдало провели цей тендер/

Зекономили 1 мільйон 800 тисяч, говорить відповідальна за Прозорро в онкодиспансері Наталія Кольба. Ці гроші витратили на придбання препаратів для проведення хіміотерапії. Частину з них вже отримали, частина буде після укладання договорів. Під час проведення тендерів, зазначає Наталія Кольба, інколи зустрічаються несумлінні учасники.

/Наталія Кольба, заступник головного бухгалтера Полтавського обласного онкодиспансеру
Багато учасників недобросовісні, дуже занижують свої ціни, і потім можуть бути в подальшому проблеми з приводу заключення договорів. Я моніторю систему закупівель, от я бачу, що такі випадки траплялися/

Аби уникати таких випадків, говорить експерт з державних закупівель «Інституту аналітики та адвокації» Поліна Завадська, запрацював новий портал Дозорро. Це свого роду книга скарг. Учасники тендерів зможуть оцінювати своїх партнерів за угодами і залишати розгорнуті відгуки. На основі цієї інформації буде формуватися рейтинг.

/Поліна Завадська, експерт з державних закупівель ГО «Інститут аналітики та адвокації»
Цей ресурс дає можливість учасникам, замовникам, громадськості, ЗМІ спілкуватися. Спілкуватися відносно конкретного тендера: що там не так, виказувати свої пропозиції, зауваження, говорити про те, що необхідно виправити, і ставити оцінки конкретному замовнику чи учаснику/

Тобто, ресурс, додає Поліна Завадська, допомагає встановити зворотній зв'язок між учасником та замовником. На порталі Дозорро свій відгук може залишити будь-хто. Не обов'язково учасник торгів.

/Поліна Завадська, експерт з державних закупівель ГО «Інститут аналітики та адвокації»
Якщо не сподобалося якійсь мамі сир чи творог, яким годують в столовій в школі її дитину, вона може подивитися інформацію через портал Прозорро: хто закуповував, у кого закупляли і, відповідно, залишити через портал Дозорро відгук про цей продукт/

На Дозорро вже є як позитивні, так і негативні відгуки стосовно закупівель, зроблених полтавськими організаціями. Плюси від споживачів та учасників торгів отримали обласна лікарня та міське управління освіти. Негативні ж відгуки, говорить Поліна Завадська, залишили щодо участі у торгах комунального підприємства «ЖЕО-2» та Полтавської обласної ради.

Стрічка новин