У шапці та без морозива: лікарі просять ретельніше берегти здоров'я

Ховайте вуха, бережіть ніс, не охолоджуйте горло. Полтавські медики просять бути максимально обачними, у розпалі – сезон швидкого загострення хронічних недуг. Враховуючи вологу погоду та велику ймовірність вірусних інфекцій, отримати ускладнення від нежитю чи кашлю – дуже просто.

Від сезонного загострення хронічної недуги до операції та важкого стану – зовсім близько. Переохолодження для людських органів може стати серйозною проблемою, кажуть полтавські медики. Зокрема, в обласній лікарні нині наплив таких «постраждалих». Вільних місць практично не мають. Найважчі випадки – це пацієнти, які отримали внутрішньочерепні ускладнення.

/Михайло Безега, завідуючий ЛОР-відділенням ПОКЛ
Всі хронічні захворювання – це і гайморити, і хронічні тонзиліти, і хронічні отити, особливо у даний період часу дуже швидко загострюються/

Самолікування, на що впливає й економічна ситуація, не завжди приносить користь. Є й інша проблема, говорить Михайло Безега: із топ-30 ліків, які продають в українських аптеках, 15 вільно можна купити взагалі без призначення лікаря. Якщо додати до цього звичку співвітчизників відкладати візит до медика до останнього – результат може бути плачевним.
А ще нинішьої осені полтавські медики помітили інші тенденції: до лорів звернулась значна кількість хворих на алергічні прояви. Зокрема, у період цвітіння амброзії. Одну з полтавок навіть довелося оперувати.
Нинішнє значне потепління, що декого і змусило зняти головні убори, буде нетривалим. Синоптики знову анонсують зміну температур. Поради лікарів, як і на майбутні холодні місяці, прості.

/Михайло Безега, завідуючий ЛОР-відділенням ПОКЛ
Треба і одягатися правильно, і харчуватися правильно. Уже не той час, коли треба їсти багато морозива. Бо місцеве переохолодження, плюс загальне переохолодження – для всіх хронічних проблем глотки, гортані стає проблемною ситуацією/

Уже в другій половині цього тижня температура повітря у Полтаві почне істотно знижуватися.

Стрічка новин