Програма «Бюджет участі» вийшла на фінішну пряму: визначені проекти-переможці

Наступного року у Полтаві з'виться зона відпочинку «На Подолі», дитячі та спортивні майданчики, велопарковки. Саме ці ідеї будуть втілені в життя у проекті «Бюджет участі». Протягом двох тижнів полтавці мали змогу обрати переможців на сайті міської ради або у бібліотеках. Які з проектів набрали найбільшу кількість голосів від мешканців міста – дивіться у наступному сюжеті.

У Полтавській міській раді підбивають підсумки голосування у проекті «Бюджет участі». Усього за два тижні свою думку з приводу того, який новий об'єкт необхідно створити у місті, висловили більше 4 тисяч мешканців. Голосуванням онлайн скористалися 1634 особи. У бібліотеках за допомогою бюлетенів – 2405.

/Таміла Дузенко, директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи
Ми думали, що у нас будуть голосувати люди поважного віку, які не можуть користуватися новими технологіями. Але це зовсім не так. Так, багато прийшло саме таких людей, але приходила і молодь. Робоча група бачила лише анкету, тобто, голосування за той чи інший проект. А ми витримали спілкування з мешканцями/

Так серед 19 великих проектів (від 100 до 500 тисяч гривень фінансування) найбільше голосів отримала Зона відпочинку «На Подолі».

/Аделя Рутка, авторка проекту «Зона відпочинку «На Подолі»
Він передбачає облаштування зручної, безкоштовної, великої зони відпочинку біля Ворскли. Річка наша дуже мальовнича і гарна, і хотілося, щоб полтавцям було зручно відпочивати, тому що такий позитивний проект, який дає водойма, всі розуміють, що це – дуже добре/

Проекти, які передбачали фінансування до 100 тисяч гривень, потрапили до категорії малих. Таких у голосуванні брало участь 34. З них переможцями стали 11. Стосуються малі проекти, які набрали найбільше голосів, будівництва дитячих майданчиків, поліпшення велосипедної інфраструктури міста, облаштування зон відпочинку тощо. До цієї когорти потрапив і проект Сергія Антоненка про організацію збору від населення використаних хімічних елементів живлення.

/Сергій Антоненко, автор проекту «Організація збору від населення небезпечних відходів»
Я надіюся, що цим проектом ми зрушимо з місця великий пласт свідомості громадян, що потрібно сміття сортувати, потрібно його переробляти/

Сума усіх проектів-переможців складає близько 1,5 млн гривень. Кошти на їхню реалізацію виділять із міського бюджету. Втілення цих ідей у життя заплановане на наступний рік.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
Звичайно, ми можемо говорити про результат тоді, коли ці проекти будуть реалізовані, коли реально ми зможемо показати, що от дивіться – була ініціатива, підтримали полтавці, більшість проголосувала, і влада виконала цей проект/

Полтава – серед лідерів в Україні з реалізації партиципаторного бюджетування. Окрім Полтави, програма «Бюджет участі» реалізовується у 28 містах України, 22 міста працюють над її впровадженням. Досвід Полтави із залучення мешканців до формування громадського бюджету вивчають Суми, Житомир, Ірпінь і навіть Львів.

Стрічка новин