У гарячі дебати між полтавським губернатором Валерієм Асадчевим та головою обласної ради Олександром Удовіченком вилилося сьогоднішнє обговорення одного з питань засідання колегії в облдержадміністрац

Очільники мають різні погляди на ситуацію, яка склалася з непевним становищем обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного та на деякі інші питання.

Розпочиналася традиційна колегія в обласній державній адміністрації з підсумків економічного та соціального розвитку регіону. За останні півроку обсяги промислового виробництва в області зросли на 12%, виробництво продукції сільського господарства - на 3. А от аграрії регіону намолотили майже півтора мільйона тон зерна, зазначила начальник управління економіки облдержадміністрації Валентина Поліщук. Стабільно ростуть інвестиції в регіон, вантажо- та пасажирообіг, середня заробітна плата по області та багато інших показників. За перше півріччя поточного року бюджети Полтавщини всіх рівнів зібрали майже 3 мільярди гривень надходжень, зазначив начальник фінансового управління облдержадміністрації Володимир Шапошніченко. Це – на 52% більше, ніж за аналогічний період 2006-го року. Однак на тлі таких позитивних показників є і ряд проблем. Голова обласної ради Олександр Удовіченко, наприклад, звернув увагу на спад у тваринництві - поголів'я великої рогатої худоби стабільно скорочується. Крім того, зазначив він, в області невтішна демографічна ситуація - хутори та невеликі села продовжуть зникати. Згадав Олександр Удовіченко і обласну програму підтримки міліції. Вона прийнята, але обласна адміністрація її не фінансує. Крім того, підкреслив голова обласної ради, очільники міліції перестали ходити на колегії, а замість себе присилають своїх заступників. І наостанок Олександр Удовіченко згадав невирішену ситуацію з приміщенням обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного.

Голова облдержадміністрації Валерій Асадчев до міліції теж має свої претензії - в тому числі щодо розслідування побиття голови Полтавської райдержадміністрації Сергія Антонюка. Каже, з нинішнім керівництвом УМВС у обласної адміністрації склалися як ніколи погані стосунки. Мовляв, до цього ще не траплялося таких ситуацій, коли очільник області про резонансні справи дізнається, цитата, «через п'яті руки». А відповідаючи на закиди Олександра Удовіченка щодо нефінансування програми підтримки УМВС, Валерій Асадчев запевняє, що гроші на це обов'язково будуть.

Щодо скандальної ситуації з приміщенням обласної бібліотеки для дітей, яке у останньої забирають, то Валерій Асадчев зазначив, цитата, «обласна адміністрація не зробить жодного кроку, щоб виселити дітей на вулицю» і «зробить все можливе і неможливе, щоб зберегти бібліотеку».

Стрічка новин