Оптимізація чи ліквідація: у Ковалівці тривають війни за лікарню

Оптимізація чи ліквідація: у Ковалівці тривають війни за лікарню. Місцеві дізналися, що стаціонарне відділення у сільській лікарні збираються закрити, та вирішили обговорити цю ситуацію на загальних зборах.

У стінах Будинку культури громади Ковалівської і Новоселівської сільських рад відстоюють свою лікарню. Селом прокотилася новина про те, що стаціонарне відділення, яке обслуговує 11 населених пунктів, закривають.

/Лідія Чамара, мешканка с.Ковалівка
Стаціонарне відділення потрібне для того, щоб лікувалися хворі, старі, немічні люди, які не можуть лікуватися у денному стаціонарі сімейної медицини. Тому що вони повинні цілодобово перебувати під наглядом лікарів і медсестер/

Якщо його закриють, мешканцям Ковалівки та навколишніх сіл доведеться за медичною допомогою їздити по 20 км. Із своєю проблемою місцева громада звернулася до депутатів обласної ради із фракції «Опозиційний блок».

/Олег Сазонов, голова обласної організації «Опозиційного блоку»
До мене було 500 підписів вашої громади, хто до мене звернулися. Я виступив з цим депутатським запитом. 67 депутатів обласної ради мене підтримали. І це більшість, ви ж розумієте. 84, було присутніх 76 депутатів, із них 67 підтримали/

Аби вирішити це питання та розвіяти чутки, які ширяться селом, сюди приїхали керівники району. Вони пояснюють: про закриття нині мова не йде. Медичний заклад, який діє у селі, – це філіал Полтавської центральної районної лікарні. А отже, згідно з постановою Кабінету міністрів, потрапляє під оптимізацію.

/Михайло Кононенко, голова Полтавської районної ради
Вийшла постанова Кабінету Міністрів, якою було визначено кількість ліжко-місць на 10 тисяч населення. І в серпні районна рада (це по всіх районах проходили такі засідання) затвердила план оптимізації койко-ліжок у районній центральній лікарні/

Відповідно, із 25 ліжко-місць терапевтичного відділення планується залишити половину. Місцеві – проти. У підсумку тригодинних зборів громада вирішила: не зменшувати кількість ліжок у лікарні, натомість, додати ще одну ставку лікаря. Це своє рішення вони направлять до районної та обласної влади.

/Дмитро Пуденко, головуючий на зборах
Ми його обробимо, ми його надрукуємо і всім роздамо. В районну раду, в адміністрацію, усім, щоб вони знали, про що йшла мова, що вирішилося і що буде далі/

У свою чергу, лідер опозиціонерів Полтавщини Олег Сазонов запевнив громадськість у тому, що дане питання буде тримати на контролі, і не дасть чиновникам закрити лікарню.

/Олег Сазонов, голова обласної організації «Опозиційного блоку»
Якщо це питання буде виноситися на обласний рівень, ми з обласного рівня підтримаємо/

Стрічка новин