Українці зможуть самі обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей

Українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей, та підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг. Це один із етапів майбутньої реформи медицини, яка розпочнеться в Україні з 2017 року. Що ще чекає на пацієнтів, розповів на брифінгу директор Департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак.

Переведення системи охорони здоров'я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році, говорить директор Департаменту здоров'я Віктор Лисак. Трансформація стартує із запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки української системи охорони здоров'я, тобто, поліклінік, амбулаторій, центрів первинної медичної допомоги. Українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей, та підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив’язка до місця проживання скасовується. Таким чином, відзначає Віктор Лисак, кардинально змінюються принципи фінансування медицини.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Заключити контракти, створити національну агенцію, тобто, не страхову компанію, а агенцію, через яку ті кошти, які виділялися на фінансування закладів охорони здоров'я, буде фінансування по контрактній системі подушово/

Тобто, гроші виділятимуться на укладення контрактів між сімейним лікарем і центрами первинної допомоги. Лікарі первинної ланки зможуть обрати будь-яку організаційну форму роботи: фізична особа-підприємець, поліклініка, амбулаторія та центр первинної допомоги.
У випадку, коли пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Якість допомоги контролює безпосередньо пацієнт, який уклав угоду з лікарем. Він теж задоволений чи не задоволений. Бо, якщо він буде незадоволений тією допомогою, яку надає лікар, він може на другий рік перейти до іншого лікаря/

Також у 2017 році буде запущена підготовка до реформування госпітальної ланки системи охорони здоров’я, розширення автономії медичних закладів, їх переведення на глобальний бюджет та оплату за результат. А з фельдшерів, які нині працюють у «швидкій», після перепідготовки планується зробити бригади парамедиків. До команди лікарів додадуть і водія машини. Він допомагатиме медикам у роботі. Загалом медичну реформу планують завершити за три роки.

Стрічка новин