Полтавські книги вперше презентували цьогоріч на Форумі видавців у Львові

Полтавські книги вперше презентували цьогоріч на Форумі видавців у Львові. Серед запропонованої на книжковому ярмарку продукції були і зразки комунального підприємства «Полтавський літератор». Чим живе це видавництво зараз, та які плани має на наступний рік, дізнавалася Крістіна Брігіда.

У цій невеликій кімнатці видавництва «Полтавський літератор» народжуються книги. За процесом появи на світ нового видання пильно стежить Віктор Зозуля. Він – оператор копіювальних та розмножувальних машин. У підпорядкуванні пана Віктора – різограф, термобіндер, ручний різак тощо. Завдяки цій техніці виготовлення повного накладу нової книги займає декілька днів.

/Віктор Зозуля, оператор копіювальних та розмножувальних машин
Наклади більше 500 – це вже офсетний друк. А от до 500 – різографа достатньо. Продуктивність досить висока. Там є можливість комбінованого друку, з фотографіями, з ілюстраціями. Знову ж термобіндер. Ви бачили, наскільки це щвидко робиться. Тобто, якщо вручну робиться обкладинка, блок проклеюється, обжимається, тобто, це багато часу займає. А термоклей. він схоплюється швидко/

Зараз у друці – книга полтавського поета і публіциста Миколи Костенка. Це видання – одне із тих, які увійшли до переліку цьогорічних соціально значущих книг. Їх у видавництві створюють за підтримки обласного Департаменту інформаційної діяльності. Загалом на сьогоднішній день частка державного замовлення у виданих книгах складає 70%, комерційного – 30. Раніше було навпаки. Видавництво протягом останніх років працювало в умовах фінансової скрути. Нині завдяки підтримці обласної влади і власної виробничої діяльності вдалося практично розрахуватися із боргами. Навіть більше – зараз видавництво має зростання накладів друкованої продукції.

/Олена Зубань, заступник директора видавництва КП «Полтавський літератор»
Збільшився обсяг на 40%. Раніше в квартал видавалося десь 5, 6, 7 книжок. Зараз ця частка становить більше 15 видів книг/

Цьогорічний Форум видавців показав затребуваність та цікавість читачів до полтавської книги. Стенд друкованої продукції нашої області користувався попитом відвідувачів ярмарку. Серед запропонованих зразків були й книги видавництва «Полтавський літератор». На наступний рік фахівці останнього мають не менш амбітні плани.

/Олена Зубань, заступник директора видавництва КП «Полтавський літератор»
Видавництво розробило стратегічний план розвитку на 2017 рік. Ми плануємо відновити тісну співпрацю з фондами. Особливо зі Спілкою літераторів, Спілкою письменників. Більше видати соціально значимої літератури за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, а також залучитися до проектів, до поліграфічних тендерів/

Щороку на Полтавщині видається близько 200 назв книжкової продукції. Майже 20% від цієї кількості – у видавництві «Полтавський літератор».

Стрічка новин