Полтавці вийшли проти підвищення захмарних зарплат народним депутатам

Полтавці вийшли проти підвищення захмарних зарплат народним депутатам. У п'ятницю зранку перед будівлею обласної ради зібралося кількасот мешканців міста. Серед їхніх вимог – прийняття обласними депутатами звернення щодо скасування відповідної постанови. Підтримав цей протест у Полтаві і лідер Соціал-демократичної партії Сергій Каплін.

Морозний осінній ранок не злякав полтавців. До обласної ради вони прийшли, аби захистити своє право на гідне життя.

/Ганна Іванівна, прийшла на мітинг
Оплатити пенсіонерам немає чим. Більше комунальні, ніж пенсія. Або їж, або вмирай, або йди, навіть не знаю куди/

Вийти на цей мітинг полтавців змусила новина про підвищення зарплат депутатам Верховної Ради. Люди бідкаються: у той час, як їм нічим платити за «комуналку», обранці набивають собі кишені.

/Людмила Володимирівна, прийшла на мітинг
Не можуть депутати отримувати 40 тисяч, а прості люди – півтори тисячі. Це просто буде голодна смерть у ніщеті/

Протест полтавців підтримують депутати Соціал-демократичної партії. Від імені громади СДП в облраді запропонували вимагати від парламентарів скасувати подвоєння їхніх окладів.

/Олександр Шамота, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) в Полтавській міськраді
Депутатами Соціал-демократичної партії в обласній раді підготовлене звернення, яке включене до порядку денного, і ми на підтримку цього рішення збирали людей. Для того, щоб показати депутатам ставлення громади до таких рішень, до рішень, які приймала Верховна Рада/

/Валерій Прядко, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) в Полтавській облраді
Нас це дуже турбує, тому що депутати повинні спочатку відпрацювати свою зарплату, яку вони і так отримують, нічого не роблячи для держави, і друге, все-таки, вони мають прийняти рішення про збільшення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, мінімальної пенсії, а тоді вже думати про свої зарплати/

Мітинги СДП разом з профспілками проти тарифів і за гідні зарплати, до яких не раз долучалась і Полтава, вже мають перший результат. Мінімальну зарплатню піднімуть до 3200 гривень. Лідер Соціал-демократичної партії Сергій Каплін закликає не спинятись на цьому. Далі – продовження боротьби за зниження комуналки та встановлення пенсійної справедливості. Наступною ж перемогою має стати скасування 40-тисячних зарплат нардепам.

/Сергій Каплін, представник профспілок у ВР, лідер Соціал-демократичної партії (СДП)
Ми покладемо всі свої сили, ми докладемо максимальних зусиль, аби зупинити цю спробу розділити простих людей і народних депутатів, політиків. Це абсолютно неправильний крок, від якого ми закликаємо відмовитися і Прем'єр-міністра, і Голову Верховної Ради/

На сесії обласної ради депутати стали на бік простих людей та підтримали внесене звернення до Парламенту. СДП та полтавці на мітингу також вкотре нагадали владі і свої вимоги щодо зниження тарифів. А також хочуть, аби на потреби населення пустили дешевший український газ, яким багата Полтавщина, однак, при його видобутку не застосовували небезпечних для екології технологій гідророзриву.

Стрічка новин