По вулиці Південній сталася аварія на майже 100 річному колекторі

По вулиці Південній сталася аварія на майже 100 річному колекторі. У «Полтававодоканалі» говорять: навіть попри нестачу фінансування намагаються ліквідувати проблему, аби люди в центральній частині міста не відчували незручностей. На проблемному колекторі побувала і наша знімальна група.

Комунальники продовжують ліквідовувати аварію на колекторі по вулиці Південній, який відводить стоки від центральної частини міста. Це найстаріший колектор Полтави, збудований ще у 1929 році. Через тривалий термін експлуатації та сульфатно-газову корозію він зазнав руйнування. Аварія сталася у важкодоступному місці. В результаті роботу колектора частково припинили, тобто, нечистоти відкачували не на повну потужність. Аварійні бригади «Полтававодоканалу» влаштували тимчасову перекачувальну станцію, аби стоки текли до іншого оглядового колодязя. В іншому випадку, вони б просто розлилися по вулицях Полтави.

/Євген Забишний, в.о.головного інженера КП «Полтававодоканал»
Ускладнює ситуацію те, що далі непрогнозований розвиток аварійної ситуації, адже в даному місці каналізаційний колектор стикався з прохідним каналом, який проходить повз всю Інститутську гору/

Канал повинен залягати на глибині до 16 метрів, відтак, через таку глибину і важко знайти місце сполучення каналу та колектора. Вже розкопали 14 метрів. Залишилося ще декілька. Як тільки знайдуть ділянку, де був пошкоджений колектор, розпочнуть розробляти план дій щодо відновлення комунікацій. Нині ж ситуація непрогнозована. У зв'язку з цим, в людей в центральній частині міста періодично пропадає вода. Під час аварій її подають за графіком: декілька годин зранку та декілька – ввечері. Колектор обслуговує більше 10 тисяч полтавців.

/Євген Забишний, в.о.головного інженера КП «Полтававодоканал»
Ми вимушені в разі виникнення якихось надзвичайних подій, а вони стаються по декілька разів на день, в центральній частині міста ми обмежуємо водопостачання, в того населення, де відводяться сточні води в даний колектор/

Це вимушений крок, зазначає Євген Забишний, оскільки в інакшому випадку місце аварії затопить стоками і під водою неможливо буде працювати. Нині вода для населення знову подається в звичному режимі, але, за словами комунальників, немає гарантії, що й завтра не станеться чергової аварії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію