Позичаєш гроші – вимагай розписку

Позичаєш гроші – вимагай розписку. Юристи закликають фіксувати усі фінансові стосунки на папері, щоб легше було вирішувати конфлікти. Як це правильно зробити та куди звернутися, якщо хтось не повертає борг, знає Олена Ляшенко.

До центру вторинної правової допомоги звернулася жінка, якій не повернули борг. Вона дала знайомому на 5 днів 1600 гривень. По закінченню терміну чоловік уникав зустрічі, телефонні дзвінки ігнорував. Ситуацію врятувало те, що на руках була розписка, говорить адвокат, якого безкоштовно надали потерпілій у Центрі.

/Аліна Шеремет, адвокат системи безоплатної вторинної правової допомоги
Мною було написано позовну заяву, подано до Октябрського райсуду міста Полтави, у травні місяці суд ухвалив рішення, яким стягнув від відповідача 1600 гривень загального боргу, а також 500 гривень моральної шкоди/

Якщо справа стосується суми більше 170 гривень, фінансові стосунки правозахисники рекомендують фіксувати на папері. У розписці обов'язково мають бути вказані прізвище, ім'я та по-батькові обох сторін.

/Аліна Шеремет, адвокат системи безоплатної вторинної допомоги
Бажано, щоб був вказаний ідентифікаційний номер як позичальника, так і позикодавця, сума боргу, якщо це речі – перелік цих речей, строк повернення цих речей, та дата і місце укладення/

Таку ж розписку юристи радять оформити і при з'ясуванні стосунків при ДТП. Навіть нотаріально не завірена, вона допоможе, якщо якась зі сторін не виконуватиме обіцянок.
Центр безоплатної вторинної правової допомоги запрацював у Полтаві з 1 липня минулого року. Оформлення субсидій, спадщина, соціальна допомога чи будь-які інші юридичні питання – абсолютно кожен тут може безкоштовно проконсультуватися. А людям, яких називають соціально-вразливими, тут допоможуть із адвокатом.

/Людмила Бубир, директор Другого Полтавського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Такі як малозабезпечені, інваліди, учасники бойових дій та інші категорії громадян, визначені в статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»/

Також у Центрі можна отримати доступ до он-лайн сервісів Міністерства юстиції. Послуги, по які раніше треба було ходити до різних інстанцій, можна отримати тут.

/Роман Кузнецов, начальник відділу персоналу
До прикладу, можна виконати запит стосовно юридичної чи фізичної особи підприємця. Вписати Їхній код, його потрібно знати, і нам система покаже, що це за особа, чи відповідно до неї є якість процедури банкрутства/

За 10 місяців роботи центру тільки за роз’ясненнями та консультаціями звернулося півтори тисячі полтавців, з них майже 200 надали адвоката.

Стрічка новин