Видобувати газ, чи зберегти довкілля

Видобувати газ, чи зберегти довкілля. Перед сесією обласної ради депутати комісії з питань використання надр сперечалися. Головне питання: чи надавати дозвіл компанії «Укргазвидобування» на додаткові свердловини.

Напередодні сесії обласної ради зібралася постійна комісія з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр. Більше десятка питань порядку денного стосувалися діяльності нафтогазових підприємств. У першу чергу розглянули прохання державної служби геології та надр України щодо надання без аукціону товариству «Укрнафта» дозволу на видобування питних підземних вод на території Великобагачанського району Полтавської області.

/Олександр Чередник, заступник начальника з фінансових питань ТОВ «Укрнафта»
Видобуток прісної води на 83% по підсумкам 15 року – це йде, перш за все, на населення та інфраструктуру селища Гоголеве/

Якщо добувати питну воду «Укрнафті» депутати дозволили одноголосно, то над наступним питанням сперечалися. Товариство «Укргазвидобування» просить дозволу видобувати газ, конденсат та супутні компоненти на території Полтавського, Решетилівського та Новосанжарського районів.

/Ми повинні пробурить ще ряд свердловин для подальшої експлуатації цього родовища, тому що тим фондом свердловин, які є на сьогоднішній день, ми не можемо в повній мірі забрать всі ресурси, які знаходяться по родовищу/

Головна претензія до газовидобувних компаній – щодо забруднення екології та невиконання соціальних зобов'язань.

/Євген Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради
Оці всі обіцянки, що будуть якісь там угоди соціальні, вони залишаються обіцянками, колеги, це на папері/

Найбільшого розголосу набула катастрофа у селі Сенча на Лохвиччині. Через нафтогазові промисли там забруднене повітря, обміліла річка Сула і немає питної води.

/Віктор Лисий, сільський голова с.Сенча Лохвицького району
Не готові чекать 5 і 10 років, поки вони все приберуть, а нам ніяких інвестицій не буде за це. Ми хочемо далі, щоб прибирали за собою, незалежну експертизу зробить грунтів, повітря, і паралельно з тим, щоб нас фінансували/

Тож депутати не визначилися, чи дозволити «Укргазвидобуванню» добувати газ, конденсат та супутні матеріали на території Полтавського, Новосанжарського та Решетилівського районів.

Стрічка новин