Розваги в Кадетському корпусі для 13-річного хлопця закінчилися реанімацією

Після розваг в Кадетському корпусі 13-річний хлопець потрапив до реанімації. Трагедія сталася у понеділок ввечері. В перший день канікул школярі вирішили відпрацювати вміння паркуру у занедбаному приміщенні. Під час одного зі стрибків з поверху на поверх підліток не розрахував свої сили і впав на бетонну підлогу. Подробиці інциденту дізнавалися мої колеги.

Аби потрапити до Кадетського корпусу, не потрібно докладати особливих зусиль. Достатньо зайти через центральний вхід – і ви в аварійному приміщенні. Саме так зробив учень 37-ї школи. Разом з друзям хлопець вирішив активно відпочити, і заодно – відшліфувати вміння паркуру, тобто, екстремального подолання перешкод за допомогою стрибків. Під час одного з таких юнак і впав з третього поверху – з висоти більше 10 метрів. В результаті потрапив до реанімації дитячої лікарні. Медики розповідають: «швидка» привезла підлітка з відкритою черепно-мозковою травмою, переломом лобної кістки, забоєм головного мозку та іншими ушкодженнями.

/Григорій Боскін, завідуючий ортопедо-травматологічним відділенням міської дитячої лікарні
Зазвичай такі травми несуть і скелетну травму, не тільки черепно-мозкову, а й переломи кінцівок. В даному випадку, слава Богу, скелетної травми не виявлено/

Після падіння підлітка до Кадетського корпусу викликали поліцію. Наразі, пояснюють правоохоронці, відкрите кримінальне провадження за статтею «Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження».

/Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області
Зараз поліція встановлює коло осіб, з якими перебував неповнолітній, як саме він звідти випав, що він там робив, як вони там розважалися. Тобто, йде повний збір цієї інформації/

Головне, зазначає Юрій Сулаєв, розібратися, чи ніхто не штовхнув хлопця навмисно. Коли ж наша знімальна група приїхала до Кадетського корпусу, там застали дівчат, які фотографувалися на сходах. Візити підлітків сюди – непоодинокі. Дехто приходить заради фотосесії, дехто – заради краєвидів, а дехто – аби відчути екстрим. Очевидці неодноразово фільмували дітей, які сиділи на даху. Постійно ганяють горе-відвідувачів і представники громадського формування «Полтавська Січ», які власними силами патрулюють територію Кадетського корпусу, оскільки охорони тут немає.

/Дмитро Лаптєв, голова ГФ «Полтавська Січ»
Кожного патруля ми заходимо на територію Кадетського корпусу неодноразово, іноді по 3 рази. Практично 80% наших завітань сюди ми виганяємо звідти неповнолітніх/

Це не перший трагічний випадок. Півтора року тому студентка одного з вишів теж впала з висоти третього поверху. На щастя, залишилася живою. Щодо хлопця, то він в свідомості, але перебуває в тяжкому стані в реанімації. В прес-службі міської ради відмовилися надати будь-які коментарі з приводу цієї ситуації. Повідомили лише, що про трагедію знають. Відтак питання, чому в аварійне приміщення можна вільно потрапити, чому зламані паркани місяцями не ремонтуються, та чому немає обіцяної охорони на території аварійної будівлі, яка знаходиться на балансі міської ради, залишилися і досі без відповіді.

Стрічка новин