Із майже 1300 виборчих дільниць на Полтавщині всім критеріям доступності відповідають лише 3

Із майже 1300 виборчих дільниць на Полтавщині всім критеріям доступності відповідають лише 3. Тобто, інваліди зможуть самостійно проголосувати лише тут. Про це сьогодні на засіданні колегії облдержадміністрації заявили представники міжнародної фундації, що займається дослідженням виборчих систем в Україні.

Майже вся розширена колегія облдержадміністрації була присвячена темі доступності. Аналізували результати пілотного проекту – аудиту виборчих дільниць Полтавщини щодо їх доступності. Моніторинг здійснювався експертами громадських організацій людей з інвалідністю за підтримки Міжнародної фундації виборчих ситем IFES. Результат: із 1269 виборчих дільниць лише 3 повністю відповідають усім вимогам доступності, хоча в Україні, розповідають фахівці, практично кожен 10-й – інвалід.

/Юлія Шипілова, т.в.о. директора програм Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні
За даними ВООЗ, 15% населення світу мають інвалідність. Якщо говорити про Україну, то офіційна статистика стверджує, що 3,5 мільйона населення України мають інвалідність/

Проблемами інвалідів, розповідає Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, займається Міністерство соціальної політики.

/Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України
Практично Мінсоцполітики, яке працювало щодо пропозицій, повинне було узагальнити пропозиції громадськості, нічого путнього не запропонувало для ЦВК. А ЦВК цитую: «Враховуючи викладене, внесення змін до Законів України «Про вибори» щодо людей з інвалідністю, не вбачаємо за доцільне»/

На Полтавщині, зазначає губернатор Валерій Головко, вже почали «ламати» бар'єри. Результати аудиту – це дорожня карта для дій для кожного району. Так на заходи безбар’єрності у 2016 році спрямовано півтора мільйона гривень у Кременчуцькому, Миргородському, Гребінківському та деяких інших районах.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Ми повинні розуміти, що життя для людей, які мають обмеження, теж існує, і вони мають право на повноцінність/

Стрічка новин