Дискримінація та високий рівень незахищеності

Дискримінація та високий рівень незахищеності – так Валерій Сушкевич говорить про дотримання прав людей з інвалідністю вцілому. Зокрема, на прес-конференції полтавським журналістам він більше розказав про те, як в Україні реалізується виборче право атовців, які, захищаючи державу, залишилися без кінцівок.

Валерій Сушкевич вже близько 40 років в Україні опікується дотриманням прав людей з інвалідністю. Нині, відзначає, дискримінація та рівень соціальної незахищеності цієї категорії високий. Натомість, кількість людей з особливими потребами збільшується щодня. Із зони антитерористичної операції додому повертаються бійці з ампутованими кінцівками.

/Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України
Кожного дня, кожного тижня, кожного місяця з'являються люди без ніг, без рук, незрячі, з перебитим хребтом. Це хлопці, які захистили український народ, українську державу. Тепер уявіть собі таку річ, що ці хлопці, ці герої, ці громадяни України, особливі громадяни України не будуть мати можливості обирати українську владу/

Відтак бійці з інвалідністю, говорить Валерій Сушкевич, залишаються осторонь формування інститутів влади шляхом реалізації своїх виборчих прав.

/Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України
Що це значить? Той рівень дискримінації по відношенню до цих громадян, він консервується, він забезпечується, на них не звертають увагу, вони не мають змоги реально впливати і обирати ту владу, яка стане демократичною, яка бачить усіх громадян України/

У той же час пан Сушкевич відзначає позитивну тенденцію на Полтавщині. У започаткованому міжнародному проекті, який стосується доступу людей з інвалідністю до політичних процесів, є взаємодія і співпраця між фундацією «Айфіс», обласною владою та Національною асамблеєю інвалідів України.

Стрічка новин