Відомі українські чоловіки – проти раку грудей

Відомі українські чоловіки – проти раку грудей. Вже 4 роки триває соціальний проект, який звертає увагу суспільства на проблему онкозахворювань молочних залоз. Відомі футболісти, телеведучі, коміки й навіть полісмени щороку закликають суспільство приділити увагу профілактиці захворювання. Сьогодні організатори акції завітали й до Полтави.

Валентина Демченко про діагноз онкозахворювання молочних залоз знає з власного досвіду. На її рахунку – 2 операції. Прийняти і подолати цю хворобу, зізнається, було не легко. Однак, вона впоралася і заснувала організацію психологічної підтримки жінок, які перенесли онкооперацію.

/Валентина Демченко, керівник ГО «В гармонії з життям»
Я ніколи не думала, що після операції я буду про це розказувати. Я навіть боялася переступити той поріг 10 років. Пройшлов певний час роботи над собою і усвідомлення того: «Якщо я не скажу, то хто скаже?!»/

«Чоловіки – проти раку грудей!» – під таким гаслом традиційно проходить Всеукраїнська акція проти онкозахворювань молочних залоз. Впродовж 4 років відомі чоловіки закликають бути більш уважними до своїх жінок, і відвідувати моммолога разом.

/Лілія Гудзь, головний редактор онкопорталу
Мета всіх цих заходів – звернути увагу громадськості, загалу на проблему раку грудей, і звернутися до жінок, щоб вони раз на рік проходили обстеження. Чи-то УЗД молочних залоз, чи-то маммографію/

Ініціювали соціальний проект Онкопортал та громадська організація «Разом проти раку». В рамках акції у жовтні активісти їздять містами, і вкотре звертають увагу місцевих на проблему, яка стоїть надгостро. В Полтаві ститистика така: за 10 місяців поточного року – вже 350 первинних виявлень хвороби.

/Орест Вовк, головний лікар обласного онкодиспансеру
Більше 10-річчя, як рак молочної залози займає перше місце в структурі по захворюванності серед інших злоякісних новоутворень. На обліку в Полтавській області стоїть 3,5 тис. жінок/

Як зазначили експерти: аніж лікувати, легше попередити. А саме, самостійно оглядати молочні залози, регулярно відвідувати лікаря і дотримуватися здорового способу життя. І хоч 99% пацієнтів з раком молочної залози – жінки, однак 1% залишається за чоловіками.

Стрічка новин