Податківці закликають неприбуткові організації переоформити свої установчі документи

Податківці закликають неприбуткові організації переоформити свої установчі документи. Про це йдеться в одній із Постанов Кабінету Міністрів. В іншому випадку бюджетні установи, громадські об'єднання, політичні партії, благодійні організації, пенсійні фонди, житлово-будівельні, дачні, садівничі та гаражні кооперативи, ОСББ та інші організації автоматично будуть виключені з Реєстру неприбуткових установ.

В Податковій інспекції триває семінар для представників неприбуткових організацій. Такі зібрання проводять спільно з громадською спілкою «Полтавський бастіон», аби розказати платникам податків про новації в оформленні документів. Наразі обговорюють реалізацію Постанови Кабміну №440. В ній йдеться про те, що неприбутковим організаціям необхідно перереєструвати свої статути.

/Тетяна Солоділова, голова правління громадської спілки «Полтавський бастіон»
Доведення до платників податків, неприбуткових організацій ці норми закону. В Полтаві таких організацій – майже 2,5 тисячі, відтак, далеко не всі знають вимоги, які стосуються Постанови Кабінету Міністрів/

Неприбуткові організації, пояснюють в Податковій, повинні містити заборону розподілу отриманих доходів або їх частини серед засновників, передбачати, що доходи використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації та інші норми. У статутах більшості неприбуткових організацій відсутні такі норми. і це не дає їм можливості залишатися в статусі неприбуткових.

/Тетяна Гуржій, головний державний інспектор відділу організації роботи ДПІ у м.Полтаві
Перереєструвати свої статути такі неприбуткові організації, як профспілкові, громадські, політичні партії, засоби масової інформації, можуть у Головному управлінні юстиції у Полтавській області. Всі інші неприбуткові організації – у державного реєстратора/

До неприбуткових організацій відносять бюджетні установи, громадські об'єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди, житлово-будівельні, дачні, садівничі та гаражні кооперативи, ОСББ. Якщо ж ці підприємства до 1 січня 2017 року не приведуть свої установчі документи у відповідність до норм Податкового кодексу України, вони не будуть включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію