Свої картини в Галереї мистецтв презентує сумський художник-пейзажист Іван Гапоченко

Із Сум до Полтави. Свої картини в Галереї мистецтв презентує сумський художник-пейзажист Іван Гапоченко. Під час створення робіт автор спирається на власні переживання та культурний досвід. На відкритті виставки побували і наші журналісти.

Іван Гапоченко не вперше виставляється в Полтаві. До цього був учасником збірної виставки сумських художників. Цього ж разу вирішив організувати персональну експозицію. Із Сум привіз більше 70 картин, але всі вони не помістилися до виставкої зали Галереї мистецтв, відтак, решту залишили на наступний раз. Колір, розповідає Іван Гапоченко, посідає особливе місце у його творчості.

/Іван Гапоченко, художник
Я працюю переважно в пейзажі, і тому в пейзажі дуже важливо виділити своїм настроєм колір. В живописі це головне/

Колеги із Сум приїхали підтримати Івана Гапоченка. У тамтешній Спілці художників його поважають. Вже тричі обирали своїм головою.

/Микола Жулінський, художник
Це людина самодостатня, ні під кого не підлаштовується, дивиться на світ своїми очима, і хоче нам показати цей світ/

Про незвичні риси творчості Івана Гапоченка говорять й інші художники.

/Владислав Козаченко, художник
Це дуже сміливий мазок, авангардний погляд на світ, на речі, і дуже цікава своєрідна пластика вираження. Знову ж, в кольоровому характері ці роботи в якійсь мірі унікальні та самобутні/

У жодну подорож, зізнається Іван Гапоченко, не вирушає без свого альбому. Він виконує особливу функцію.

/Іван Гапоченко, художник
Ці начерки, вони дають мені багато, навіть більше, ніж етюд. Десь щось мене вразило – я зробив начерк і записав словами: де який колір, що мене вразило, я одразу записую/

Роботи художника зберігаються як в український музеях, так і деяких закордонних колекціях.

Стрічка новин