Сезон старого кіно у Полтаві закрили

Сезон старого кіно у Полтаві закрили. Ретро-ілюзіон «Колізей» на вихідних показав останню у цьому році стрічку. Натомість його організатори оголосили про відкриття першого в Україні архіву ретрокіноплівок. 

Два кіношанувальники – телеведучий Андрій Дємідов та кіноісторик Сергій Гавриленко – у музеї Короленка влітку відкрили ретроілюзіон «Колізей». Так назвали на честь зруйнованого фашистами у 43 році полтавського кінотеатру. На колекційному проекторі, під звуки фортепіано, щотижня в одній із музейних кімнат «крутили» старе кіно.

Пані Людмила була чи не на всіх показах.

/Людмила, шанувальниця ретро-кіно
Дуже сподобалися фільми веселі з Чарлі Чапліним, потім ми дивилися полтавських артистів, які в той час виступали, – Віра Холодна/

Стрічки викупляли по приватним колекціям України та світу. 4 з половиною місяці Сергій з Андрієм показували полтавцям фільми, які не побачиш по телевізору, і жодного разу не повторилися.

/Андрій Дємідов, демонструє ретро-кіно
Кінопоказ відбувався як із цифрових носіїв, так і з оригінальних кіноплівок кінохроніки, яку ми показували. Розпочали роботу ми в травні місяці, і сьогодні в нас остання, 17 зустріч/

Цього разу представляють глядачам фрагмент фільму про Нюрнберзький процес. Стрічка півстолітньої давнини, колекціонери відшукали її в Україні вкрай пошарпану.

/Сергій Гавриленко, історик та археолог кінематографу
Цей фільм, який ми будемо показувати, фрагмент цієї стрічки, вийшов у 1952. Тобто, це оригінальна кіноплівка/

На закриття сезону навмисне запросили людей, дотичних до історії мистецтва: музейників, бібліотекарів та архівістів. Кінолюби презентують перший незалежний кіноархів України.

/Сергій Гавриленко, історик та археолог кінематографу
Базується цей архів на основі приватний колекцій, і тісно уже почав свою співпрацю з Національним кіноархівом України, тобто, центром Довженка/

Окрім іншого, вони мають полтавські хроніки від 1909 аж до 1990 року. Для потреб науки та мистецтва рідкісні плівки будуть доступними безкоштовно. Щодо ретроілюзіону «Колізей», організатори обіцяють відновити кінопокази навесні.

Стрічка новин