Чи будуть вакцини – в Україні готуються до епідемії ГРИПу

Лікарі говорять про збільшення хворих на сезонні респіраторні захворювання. У будь-який момент чекають на ГРИП, і переймаються через відсутність вакцин, бо ще на пам’яті смертельні випадки серед груп ризику, яким агресивні штами вірусу особливо небезпечні. Олена Ляшенко цікавилася, коли буде вакцина, та чи є альтернатива щепленням від ГРИПу.

Період підйому захворюваності на ГРВІ помітили іще у середині вересня. Найвищої точки він досягає зазвичай у другій половині зими. Хворих на ГРИП, запевняють полтавські інфекціоністи, поки немає. За точні прогнози щодо початку епідемії лікарі не беруться, проте вже в очікуванні.

/Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог
Незвичайно високий рівень захворюваності може відбутися у будь-який час оцього сезонного підйому. У нас по досвіду бувало і наприкінці осені, і на початку січня місяця.../

У санепідемстанції кажуть: цього року передбачають циркуляцію трьох основних види ГРИПу: Н1N1, H3N2 та грипу В. Проти них іноземні фармкомпанії розробили вакцину. У продажу в наших аптеках її поки немає, лікарі занепокоєні. Кажуть, ГРИП особливо страшний для літніх людей, вагітних, дітей та хронічно хворих.

/Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог
Альтернативи імунізації – її вазагалі-то не існує. Оті випадки смерті від грипу, які були в минулому році, це були випадки загибелі тих хворих, які, в першу чергу, повинні були зробити щеплення проти грипу/

Минулорік в Україні зафіксували 5 смертей від вірусу ГРИПу, епідпідйом стався у січні. Єдиний спосіб вберегтися від хвороби на сьогодні – підвищувати захисні сили організму народними та аптечними засобами. Про симптоми, що сигналізують про ГРИП, лікарі нагадують знову й знову.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5-ї міської лікарні
Болить голова, болять суглоби, м'язи, температура 39 або 40, озноб, болить горло, з'являється кашель, спочатку сухий, відчуття нестачі повітря – може бути нудота, може бути навіть блювання. Треба невідкладно звернутися до лікаря/

Вірус ГРИПу точно діагностують у лабораторії, його можна впізнати за важким перебігом та швидким ускладненням. Фармацевти заспокоюють: вакцина уже на Україні, і зараз проходить державний контроль з якості.

/Людмила Клюс, завідуюча аптекою №221 філії ПОКП «Полтавафарм»
Ми очікуємо отримати вакцини у кінці жовтня – на початку листопада. Приблизна ціна вакцини буде у нас в аптеці 155 гривень. Ми будемо отримувати вакцину «Ваксігрип» виробництва Луї-Пастер, Франція/

Імунітет після щеплення виробляється протягом 2-3 тижнів і діє до півроку. Фармацевти підраховують: профілактика вітамінами та противірусними за найменшими підрахунками коштуватиме від 200 гривень, а лікування неускладненого ГРИПу – від 500 гривень.

Стрічка новин