Факультету механізації Аграрної академії – 50

За півстоліття свого існування факультет механізації Аграрної академії підготував майже 7 000 випускників. Ніхто з них, запевняють у виші, не залишився без роботи. Частина колишніх студентів прийшла привітати рідний факультет з 50-річчям. Як святкували ювілей – дивіться у наступному сюжеті.

Інженерно-технологічному факультету Полтавської державної аграрної академії 50 років. За свою історію він тричі змінював назву, але ніколи не втрачав актуальності у сфері сільського господарства. Спочатку це був факультет механізації сільського господарства, потім він став називатися «Процеси, машини та обладнання». Нині функціонує під новим ім'ям.

/Валентина Аранчій, ректор ПДАА
Зараз він має назву «Інженерно-технологічного факультету». Тут готуються спеціалісти – не тільки інженери-механіки для сільського господарства. Тут готуються для всіх галузей машинобудування не тільки в сільському господарстві, а й для інших галузей/

На факультеті працює шість кафедр, на яких викладає 75 викладачів. З них – 12 докторів наук та професорів, і 37 кандидатів наук та доцентів. Ці та інші науковці зібралися разом на міжнародну конференцію, присвячену ювілею факультету. Тут озвучили останні досягнення галузі, якими фахівці планують поділитися зі своїми студентами.

/Ігор Дудніков, декан інженерно-технологічного факультету ПДАА
Зараз на нашому факультеті навчається 1100 студентів. За 50 років випустили понад 7 тисяч фахівців. Найбільшим надбанням нашого факультету, своєрідним «знаком якості» є те, що на біржі праці немає жодного нашого випускника. Вони всі знаходять роботу і працевлаштовуються/

Віктор Колотій приїхав з Решетилівки. Чоловік – випукник факультету механізації 1978 року. Зізнається: не пошкодував, що отримав таку спеціальність.

/Віктор Колотій, випускник факультету механізації
Я все своє життя пов'язав з отриманою професією. 7 років – головний інженер великого колгоспу «Енгельса». Потім – керуючий сільгосптехнікою, потім – ТОВ «Агротехсервіс». В цьому році буде, як я вже керівник ТОВ «Агротехсервіс»/

Віктор Колотій разом з іншими випускниками приїхав до Аграрної академії на святкування ювілею факультету. У залі концерт дивиться і випускник 2002 року Юрій Яценко. Він зараз працює в Державній інспекції сільського господарства. Структура постійно співпрацює з факультетом механізації.

/Юрій Яценко, випускник факультету механізації
Випускникам друго та третього курсу агрономічного факультету та факультету механізації ми видаємо посвідчення тракториста-машиніста, і бажаючі можуть на кафедрі машинного використання і виробничого навчання пройти додаткове навчання на зернозбиральні комбайни/

На Полтавщині, розповідають в ПДАА, немає жодного господарства чи підприємства агропромислового комплексу, де б не працювали випускники факультету. Плюс їх можна зустріти майже в усіх областях України, а також як в Близькому, так і в Далекому зарубіжжі.

Стрічка новин