Покарання загрожує тим, хто їздить дорогами з вантажем понад 40 тонн

Покарання загрожує тим, хто їздить дорогами з вантажем понад 40 тонн. Саме така допустима норма, оскільки при більшій вазі дороги просто псуються. Нині в сезон збирання та транспортування врожаю дотримання вставлених норм – надзвичайно актуально. Якщо вантажівка має більшу вагу, профільні служби накладають грошові стягнення. Як зважують автомобілі – бачили мої колеги.

Село Копили на в'їзді до Полтави. Інспектори Нацполіції спільно з фахівцями Укртрансбезпеки тут контролюють рух автомобілів. Ретельну увагу звертають на вантажівки. Останні можуть перевозити вантажі понад встановлені норми, чим руйнують дорожнє покриття. Довзолена вага - 40 тонн.

/Володимир Кужіль, начальник управління Укртрансбезпеки у Полтавській області
В ході тільки цього місячника перевірено більше 500 транспортних засобів, і, на жаль, в кожному п'ятому виявлено порушення. Складаються відповідні матеріали/

Зважують автомобілі на спеціальних вагах. Служба атомобільних доріг Полтавщини фінансує роботи по зважуванню, а працівники «Облавтодору» проводять безпосередню процедуру. Якщо ж виявляють порушення - то штрафи накладає управління Укртрансбезпеки.

/Володимир Кужіль, начальник управління Укртрансбезпеки у Полтавській області
Ми зараз знаходимося на автодорозі державного значення Київ-Харків-Довжанський в передмісті Полтави. На цій автодорозі допустиме навантаження 40 тонн. От зараз автомобіль «Рено» не хоче заїжджати. 8 плит аеродромних 4,2 тонни кожна. Загальна маса без зважування – близько 50 тонн/

Близько години роздумів та телефонних дзвінків, і водій таки заїжджає на ваги. Результат прогнозований - 6 тонн зайвих. На перевізника очікує штраф. Стягнення залежить від того, звідки і куди їде, тобто, від загальної відстані та певних коефіцієнтів. Штрафи нараховують в євро. За цей рік - вже 43 тисячі євро. Але лише 260 тисяч гривень сплачено. На несвідомих водіїв подаватимуть до суду щодо стягнення штрафів за перевантаження. Рекордна сума штрафу в цьому році, зазначають фахівці, - більше 20 тисяч євро, тобто, півмільйона гривень на один випадок. Аби не сплачувати штрафи, зазначають в Службі автомобільних доріг, водії використовують різноманті методи.

/Павло Васильєв, фахівець із зв'язків з громадськістю Служби автомобільних доріг у Полт.обл.
У нас був випадок, коли ми влітку поставили пункт габаритно-вагового контролю на дорозі Кролевець-Конотоп-Ромни-Пирятин, і пару водіїв проїхало, побачили, що цей пункт стоїть, і по рації передали іншим водіям. Все. Рух зупинився і чекали, доки вони закінчать свою роботу/

Крім вантажівок, інспектори звертають увагу і на автобуси. Часто дорогами курсують нелегальні перевізники, які возять пасажирів без необхідних документів. На таких порушників складено майже 70 матеріалів щодо недотримання різноманітних вимог законодавства.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію