У Краєзнавчому музеї – нові експонати

У Краєзнавчому музеї – нові експонати. Особисті речі письменника діаспори епохи Розстріляного Відродження Дмитра Нитченка передала його донька. Подія стала можливою через дружбу музею із Товариством зв'язків з українцями за межами України.

Окуляри, фото та архівні матеріали – особисті речі письменника епохи Розстріляного Відродження Дмитра Нитченка Краєзнавчому музею передала його донька.

/Віра Кошова, голова Полтавського обласного відділення Товариства зв'язків з українцями за межами України
Дмитро Нитченко народився у Зінькові, у минулому році йому б виповнилося 110 років. Дмитро Нитченко вчителював, викладав українську літературу, історію, знав добре німецьку мову, і це врятувало йому життя/

Під час війни родина письменника емігрувала до Австралії, там Дмитро Нитченко очолив лекторій Миколи Зерова та організував клуб Василя Симоненка. Його доньці Лесі Ткач зараз 80, вона живе в Австралії, пише книжки, і раз на кілька років приїздить до України. Її літературне прізвище – Богуславська. Речі батька пані Леся передала через Товариство зв'язків із українцями за кордоном. Музейники не нарадіються – тут листи Дмитра Нитченка до автора роману «Жовтий князь» Василя Барки та остання робота емігранта – стаття про Миколу Зерова.

/Валентина Клочко, зав.відділом новітньої історії Полтавського Краєзнавчого музею
Ми готуємо експозицію «Полтавці і українське Розстріляне Відродження», де будуть представлені наші письменники, митці, які були репресовані. Але їм вдалося вижити, і вони продовжували свою творчу роботу уже за кордоном/

Терміном «Розстріляне Відродження» називають покоління митців, які утверджували українські ідеї, і у 30-х роках були знищені Сталінським режимом.

/Валентина Клочко, зав.відділом новітньої історії Полтавського Краєзнавчого музею
Можливо, пришвидшився б цей процес утвердження незалежної України, коли б ці люди залишилися живими/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію