Україна – один з найбільших постачальників рабсили в Європі

Україна – один з найбільших постачальників рабсили в Європі. Цього року в Полтавській області офіційний статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, отримали п'ятеро людей. Але насправді ідентифікувати вдається тільки один випадок з п'яти, кажуть фахівці. До Європейського дня протидії торгівлі людьми полтавців просвітлювали, як не стати жертвою, і хто допоможе, коли так вже сталось.

У ХХІ столітті все ще існує рабство. Фіхівці говорять: в Україні за 25 років від торгівлі людьми постраждали понад 160 тисяч наших співгромадян. Ця цифра вивела державу у лідери з постачання підневольної сили до Європи.

/Юлія Северин, фахівець БО «Світло надії»
Якщо брати 2016 рік і Полтавську область, то у нас зараз проходять ресоціолізацію на базі «Світла надії» 8 осіб. І 5 осіб вже мають офіційний статус тих, які постраждали від торгівлі людьми. Людина вважає, що то її був вибір – поїхати у ту країну, що це її було бажання. А отже, вона сама винна/

Ще часто люди не звертаються за допомогою, тому ідентифікувати жертв рабства вдається надзвичано мало: лише одного з п'яти.
Міжнародна організація з міграції влаштувала для полтавців просвітницьку акцію до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Біля Південного вокзалу волонтери роздають буклети з конкретною інструкцією, як не стати жертвою. На цю тему полтавці спілкуються неохоче.

/полтавці
- Хто сам себе не контролює і свої дії, той і потрапляє.
- А як з цим боротись?
- Уникати всіляких конфліктних ситуацій і всього.
- А є така проблема? Ви з нею стикались?
- Ні, дякувати Богу.
- Можливо, ваші рідні, хтось за кордон їздив працювати?
- Ні, ні, ні/

Хоча є і обізнані.

/полтавець
- Звичайно ж, продають.
- Яким чином потрапляють люди у рабство у ХХІ столітті?
- Жага наживи. Купа об'яв є, де пропонують швидко заробити кошти, може. Цим заманюють, забирають паспорти, щоб оформити візи. А потім вивозять і продають в рабство. Схема проста.
- З вами траплялись такі випадки?
- Ні, спробуйте мене вкрасти! Я ж за десятьох – це перегруз!/

Шляхів потрапляння у рабство насправді багато, кажуть фахівці. Частіше жертвами стають українські чоловіки, ніж жінки, все більше під загрозу потрапляють і діти.

/Юлія Северин, фахівець БО «Світло надії»
Останнім часом набирає популярності все більше шлюбні агенції, організації, які надають послуги з працевлаштування за кордоном. І тому я закликаю всіх, хто бажає працевлаштуватись за кордоном, перевіряти обов'язково інформацію про фірму, яка надає послуги з працевлаштування. У них обов'язково має бути ліцензія і дозвіл на надання цих послуг. Цю інформацію дуже легко перевірити на сайті державної служби зайнятості/

Якщо прикрість таки трапилась, можна звернутись за допомогою до поліції, центру соцслужб, благодійних організацій. Або ж зателефонувати за простим єдиним номером 527.

Стрічка новин