Полтава та Батурин – українські міста, чиї історії нерозривно пов’язані

Саме Північна війна, й зокрема, Полтавська битва поєднала гетьманську столицю з полеглими козаками війська гетьмана Івана Мазепи. Вшановуючи ті історичні події, полтавська громада разом з делегацією із Батурина біля пам’ятника загиблим козакам провели соборну панахиду.

До Полтави вперше приїхала велика делегація з дружнього чернігівського міста Батурина у складі священослужителів, козацької громадської організації, краєзнавців та істориків Державного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". Гостей зустрічали полтавські представники Української православної церкви Київського патріархату та місцева громадськість. Разом, від найменшого до найстаршого, вони намагалися переоцінити перепетії остаточно невивчених сторінок історії України.

За спокій душ полеглих на полі бою козаків відправили панахиду, до підніжжя пам’ятнику загиблим козакам поклали землю, привезену із зруйнованої Гетьманської столиці – Батурина – як символ єднання двох міст та соборності незалежної української держави.

Стрічка новин