В 11-ій школі побували снайпер та спецпризначенець із Луганська

В 11-ій школі побували снайпер та спецпризначенець із Луганська. Обидва воюють за Україну, у короткій відпустці, та перед Днем захисника вони подякували дітям, які з початку війни допомагають нашим військовим.

11 школа має власного героя – тут вчився командир розвідгрупи батальйону «Дніпро-1» Валерій Боняківський. У кімнаті бойової слави йому відведено окреме місце. Кімнату облаштували діти та вчителі майже 10 років тому, щоб розповідати про авіамістечко, маршала Бірюзова та операцію «Френтік». А за останні роки довелося відкрити нову сторінку.

/Олена Оверченко, очільниця кімнати бойової слави у школі №11
Ми оформили вітраж, тісно співпрацюємо з волонтерською організацією, яку очолює Ірина Каптур, вона нам надає дуже багато не тільки інформації, а й безпосередньо експонатів, які ми розмістили/

Із волонтеркою Іриною Каптур школа дружить від початку війни, щопоїздки вона серед іншого везе воякам передачі від дітей.

/Ірина Каптур, координатор Центру учасникам АТО при Полтавській ОДА
В 14-15 роках це були труси і шкарпетки, усе, що саме таке необхідне. Школа дійсно дуже добра, це головне, що вона добра. Вони допомагають і безпритульним тваринам, і переселенцям/

До Дня українського захисника у школі зустріч. Ось цей козак із добрим обличчям – снайпер. Він із тих, хто в 14 році покинув усе і пішов на Схід добровольцем. Зовсім скоро йому знову туди. А поки що він спокійно і абсолютно відверто розповідає, чому не боїться влучати у ціль. А з цим воякою ми познайомилися у Бахмуті на Донеччині.

/«Дрон»
Ми в режимі готовності, якщо треба – не підведем/

Він жив у Луганську, чому воює за Україну – розповів старшокласникам. Каже, навесні 14 до його міста зайшли чужі люди.

/«Дрон»
Виловлювали через інтернет-провайдерів тих, хто підтримував Україну, знаходили їх ІР-адреси, знаходили їх домашні адреси, приходили додому, багатьох у підвал садили, багатьох розстрілювали/

Коли ледь не дібралися до його сина із київською пропискою, чоловік відважився перевезти дружину до Полтави і взяти до рук зброю. Спочатку добровольцем воював під Луганськом та Щастям, нині – у складі «Полку «Київ» від Міністерства внутрішніх справ. Для кімнати бойової слави вояки привезли уламки, що долітають до їх позицій. А діти наготували милих поробок – там, на Сході, кажуть, це гріє серце.

/«Монгол», військовий ЗСУ
Коли ми на передовій, там холодно, все, і повертаєшся з виходу в бліндаж, і тут тебе зустрічають малюнки, і ти розумієш, що для тієї сторони таких малюнків ніхто не намалює/

А ще від учнів 11 школи на Схід зовсім скоро поїдуть подарунки – волонтерську машину діти провели з повним багажним відсіком.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію