Незаконну зброю – здавати

Незаконну зброю – здавати. У Полтавській області протягом жовтня триває місячник добровільної здачі незареєстрованих рушниць, пістолетів, спецзасобів. На цей момент до поліції принесли вже 68 одиниць зброї. Про попередні підсумки місячника – у наступному сюжеті.

Україна здає незаконну зброю. На рівні держави жовтень оголошено місячником її добровільної здачі. До початку подій на Сході України такі заходи в середньому проводили раз на рік. Нині є потреба в організації місячників здачі зброї частіше.

/Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області
Враховуючи кількість зброї, яка надходить зі східних регіонів, з місць проведення бойових дій, а також, ми бачимо, по державі відбуваються різні злочинні прояви із застосуванням зброї, тому Національна поліція фактично кожен квартал анонсує проведення місячника добровільної здачі зброї/

За два тижні жовтня до поліції вже принесли 68 одиниць. Це зразки нарізної армійської, мисливської, гладкоствольної, холодної, саморобної зброї. Відтак на сьогоднішній день від кримінальної відповідальності за володіння незареєстрованими рушницями чи пістолетами вже звільнені 33 особи.

/Сергій Альошкін, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області
Є у нас кримінальна відповідальність і те право, яке надано криімнальним судом, становить позбавлення волі від 2 до 5 років за незаконне володіння такою зброєю. Громадяни, які мають в своєму володінні мисливську зброю, яка не зареєстрована в законному порядку, мають право її добровільно здати і зареєструвати у законному порядку. І не мати проблем із законодавством і законом/

Поліцейські відзначають: мешканці Полтавської області стають більш свідомими у цьому плані. Та не нехтують запрошеннями правоохоронців взяти участь у добровільній здачі зброї. Цей місячник триватиме на території області до 31 жовтня.

Стрічка новин