Полтавок навчатимуть не боятися йти у політику

Полтавщина приєдналася до проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні». Останній передбачає збільшення представництва жінок в українській політиці, сприяння їхній активності. У рамках проекту відбулося дослідження громадської думки, чи потрібно українкам йти у політику, та що їм заважає робити це. Результати соцопитування презентували на першому засіданні жіночого політичного клубу.

Збільшити представництво жінок на всіх рівнях прийняття рішень – таку мету має проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні». Аби досягти її, координатори проводять інформаційну кампанію серед українок та полтавок зокрема.

/Тетяна Іваніна, голова правління ГО «Бюро гендерних стратегій та бюджетування»
Головне його завдання – це допомогти жінкам згуртуватися, знайти спільні цілі, які вони будуть просувати потім у політику, у свою діяльність, у роботу громадських організацій, волонтерських організацій, бо це є фактично представниці від різних партій, різних громадських організацій, від рухів. Тобто це жінки вже з досвідом, вони вже є активістками/

Жінкам-лідеркам проект пропонує тренінгові та онлайн-навчання, участь у політичних клубах, обмін досвідом. Дослідження громадської думки показало: не все українське суспільство вважає представництво жінок у політиці достатнім. Це опитування соціологи проводили протягом серпня-вересня цього року. Всього участь у дослідженні взяло 4 тисячі респондентів з 8 областей України.

/Юлія Савельєва, координаторка програм з гендерної рівності ВГО «Жіночий консорціум України»
Чоловіки переважно вважають (і от саме на Полтавщині найвищий показник), що жінки самі не хочуть йти у політику. І це основна причина. Жінки в той же час говорили про те, що вони відчувають нестачу підтримки, необхідних ресурсів, крім того, їм заважають стереотипи, яких достатньо багато в середовищі, в якому вони працюють. І якщо вони балатуються і беруть участь у виборчих процесах, то їм постійно доводиться з цим стикатися/

Після останніх парламентських виборів кількість жінок, представлених у Верховній Раді у процентному співвідношенні, сягнула свого історичного максимуму – близько 12%. Утім, це у 2,5 рази менше, ніж, наприклад, в європейських країнах. Полтавки, які сьогодні займають посади в органах влади різного рівня, переконані: чим більше жінок у політиці, в радах, тим більш соціально захищене суспільство.

/Наталія Шкоденко, заступник начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА
Я дуже тішуся з того, що в.о. міністра охорони здоров'я – жінка, Міністр освіти і науки – жінка. Чому? Тому що жінка знає, як водити дитину в дитячий садочок, в школу, на батьківські збори. Жінка знає, як ходити в поліклініку, в центри медичної допомоги і так далі/

На першому засіданні жіночого політичного клубу у Полтаві представники проекту – Всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України» та обласне управління у справах сім'ї, молоді і спорту – підписали меморандум про співпрацю.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію