В обласній бібліотеці відкрилася виставка «Український полонез»

Полтавці із польським корінням та поціновувачі польської культури представили свої картини на виставці в обласній бібліотеці. Експозицію разом із пунктом європейської інформації при книгозбірні влаштували представники спілки «Полонія».

Виставку «Український полонез» в обласній бібліотеці розпочинають ноктюрном відомого польського композитора Фредеріка Шопена. У залі – полтавці з польським корінням та загалом – поціновувачі культури цього народу. Вони – і серед авторів картин, представлених на експозиції. Художник Віктор Бондар, наприклад, на цій виставці презентував одразу кілька своїх робіт: Кавказькі гори, пейзажі полтавської Ворскли, вузькі вулички Італії. Пан Віктор мав честь бути у Польщі на виставках тамтешніх митців. Каже: знайшов велику різницю між роботами українців та поляків.

/Віктор Бондар, художник
Я колись, скільки приїжджав у Варшаву, – у них в основному авангард. І в основному у них темні кольори. У нас кольори світлі переважають. Як воно є на Україні, погода гарна. І в основному це і малюється: сонце, зелень/

Ідейними натхненниками цієї виставки виступили Пункт європейської інформації, що діє при відділі обслуговування користувачів бібліотеки, та Спілка шанувальників польської культури «Полонія». Нині з експозицією «Український полонез» можна ознайомитися у бібліотеці, а згодом ці та інші картини можна буде побачити на великій виставці у листопаді до Дня незалежності Польщі.

/Лариса Лисенко, координатор Пункту європейської інформації ПОУНБ ім.І.Котляревського
Оці художники, які присутні у нас, кожного року роблять таку більшу виставку, вони представляють її і в Художньому салоні Полтави, і в Галереї. Тобто, це уже така традиція, що художники з польським походженням восени роблять свої вернісажі у нас в місті/

Стрічка новин