Художній музей Полтави поповнився двома новими експонатами

Художній музей Полтави поповнився 2 новими експонатами. Це майже столітні картини пензля полтавських авторів Єлизавети Трипільської та Михайла Белявського. Щедрий подарунок музею зробила жінка, яка знала людину, зображену на них, особисто.

Ці портрети відносять до початку ХХ століття. Той, що менший, належить пензлю художниці з Полтави Єлизавети Трипільської. Мистецтвознавці кажуть, що її роботи нині рідкість, їх не зустрінеш навіть на аукціонах. Більший портрет датований 1935 роком, він виконаний олівцем та фарбами. Це робота теж полтавця, Михайла Белявського. На обох зображена одна людина – Вікторія Черняховець. Про неї відомо небагато: у 1939 закінчила нинішній техуніверситет, очолювала студентське конструкторське бюро. А ще вона знайома жінки, яка подарувала ці картини Полтавському художньому музею.

/Людмила Саприкіна, подарувала музею картини
Мені їх подарувала сама Вікторія Павлівна, вона покидала цей світ, і передала мені частину свого архіву, ось він перед вами, погляньте, дореволюційні фото які. Ми не були подругами, але ми були інтелектуально близькі одна одній/

На картині Трипільської Вікторія зображена як маленька донька лікаря Зіньківського повіту. Авторка портрету родом із Зіньківщини, саме там, за припущеннями дослідників, і могла зустрітися з родиною Черняховських. Поповнення музейної колекції мистецтвознавці розцінюють як подію для Полтави.

/Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка
Це родина, яка була дотична до найвищого кола інтелігенції Полтави, і таким чином іще й розкривається ще одна сторінка історії нашого міста, міста, яке якраз і було славним своїми демократичними ідеями, своєю інтелігенцією, своїм дворянством, яке творило історію мистецтва кінця 19-початку 20 століття/

Свій подарунок бібліограф-дослідниця Людмила Саприкіна принагодила до 100-річчя від Дня народження знайомої.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію