Полтавські митці у неділю відзначили День художника

Полтавські митці у неділю відзначили День художника. Традиційно свято припадає на другі вихідні жовтня. Святкували серед картин та витворів мистецтва. А ще за нагоди презентували альбом робіт, присвячений 45-річчю створення обласної організації Спілки художників України.

День художника не може бути професійним святом, каже очільник полтавських митців Юрій Самойленко. Попри те, що його з приємністю відзначають, більше називають це станом душі.

/Юрій Самойленко, голова Полт.обл.організації Національної спілки художників України
Художники майже всі не працюють в якихось установах, а працюють в майстернях. І це їхнє завдання. А той самий творчий стаж започаткований першою виставкою, першою публікацією, йшов би у стаж загальний. Але так як держава ще не в тому стані, щоб зрозуміти важливість мистецтва і творчості для розвитку держави, такого закону нема/

Цьогорічне свято полтавські художники відзначають у Галереї мистецтв. Офіційний привід – видання альбому «45 років Полтавської обласної організації Спілки художників України».

/Олександр Білоусько, директор Центру дослідження історії Полтавщини
Каталог, який показує людей, які доклали найбільше зусиль для того, аби полтавська організація стала такою, якою вона є, – однією з найбільш відомих в Україні. Про це говорять на найвищому рівні/

Дату відзначали минулоріч, а нині тільки вдалося зібрати роботи митців за останні 10 років у книгу. Подія важлива для історії, кажуть художники, утім, зізнаються, видання не є повним.

/Олексій Петренко, колекціонер, член Національної спілки художників України
Художники брали участь своїми коштами і картинами. Картини надали видавництву, за кошти закупили папір. І в результаті вийшов такий ось альбом із полтавськими художниками. В різних стилях малюють художники: графіка, абстракція, живопис... Кожен вибере собі/

Причини дві: по-перше, не всі митці входять до спілки. По-друге, видавали художники альбом за власні кошти. І не всі мали фінансові можливості, щоб долучити свої твори до збірки. Тому мистецтвознавці говорять, що альбом не дає повноцінного зрізу сучасного мистецтва Полтавщини. Тут більше представлені його корифеї, хоча є і молодь.
Частину альбомів планують віддати як подарунки, бо вважають випуск все ж меценатським проектом. Решту книг продаватимуть.
Нині в Полтавській обласній організації Спілки художників України близько 90 художників.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію