Податкова разом із управлінням праці перевірила роботодавців

Хто платить своїм працівникам у конверті – податкова разом із управлінням праці перевірила роботодавців. Скільки знайшли порушників, та яка на них чекає відповідальність – у нашому наступному сюжеті. 

Податківці разом із працівниками управління праці перевірили чотирьох підприємців із 10 торгових об'єктів. В ході цього виявили 11 працівників без належно оформлених договорів трудових відносин.

/Дмитро Коротюк, в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Полтавській області
Один із підприємців міста Полтави здійснює діяльність у сфері громадського харчування на 3 об'єктах. При цьому працю найманих працівників не використовує взагалі. Виявлено 7 працівників без належного договору трудових відносин/

Інший підприємець Полтави торгує продуктами харчування у двох магазинах з використанням праці лише 1 офіційно оформленого співробітника. Щоб легалізувати найману робочу сили та вивести зарплати з «тіні», активізувалися групи з питань легалізації виплат та зайнятості населення. Їх створили при міських та районних державних адміністраціях, майже щотижня вони спостерігатимуть за роботою суб’єктів господарювання в усіх населених пунктах Полтавщини.
Із 1 січня 2016 року скінчилась дія мораторію на проведення перевірок суб’єктів малого підприємництва, та, згідно із статтею 265 Кодексу законів про працю, встановлені значні штрафи у разі допуску працівників до роботи без укладення трудового договору та нереєстрації укладених договорів у державній фіскальній службі.

/Дмитро Коротюк, в.о. начальника ДФС України у Полтавській області
У разі неукладення договору із працівником в законодавстві передбачено штрафи у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, а це – понад 43 тисячі гривень/

Працівників податківці закликають вимагати від роботодавця належного оформлення трудових відносин, а в разі відмови – звертатися до контролюючих органів та вимагати перевірки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію