Українські та англійські офтальмологи реалізовуватимуть грантовий проект

Українські офтальмологи зі своїми винаходами посідають перші місця серед півсотні держав світу. Але, щоб хвалитися цим, кажуть лікарі, просто не мають часу. Втім, цього тижня кращі медики у справах очей приїхали до Полтави на конференцію. Останнього разу подібну зустріч у місті приймали десять років тому. Про що спілкувалися лікарі між собою, та якими напрацюваннями можуть вихвалятися не лише в Україні – дізнавалися мої колеги.

Вчені, які займаються новітніми розробками, не мають часу для піару, зізнаються самі науковці. Утім, довідатись про новинки таки можна – у Полтаві уперше за останні майже 10 років приймають науково-практичну конференцію з актуальних питань офтальмології. Тут заплановано засідання правління товариства офтальмологів України за участю головних фахівці областей, завідувачів кафедр та докторів наук за цим фахом. На порядку денному – і нагальні питання організації офтальмологічної служби, та участі в ній товариства офтальмологів. На запрошення Української медичної стоматологічної академії із хлібом-сіллю зустрічають 300 учасників з усієї України.
Протягом двох днів вони мають змогу і спілкуватися з провідними фахівцями Одеського інституту офтальмології імені Філатова, який європейська спільнота прийняла до себе як унікальний заклад.

/Наталія Пасєчнікова, директор ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім.В.П.Філатова НАМН України»
І не тому, що ми за цей час 20 мільйонів пацієнтів прийняли. А тому, що інноваційні розробки наші займають перші-другі місця у Європі та світі. Наприклад, застосування високочастотного електричного струму для безшовного оброблення ран та операцій/

Останні 5 років українські офтальмологи разом зі шведськими працюють над створенням штучної рогівки, їм же вдалося і виграти найбільший за останні роки грант у Європі. Його у світі реалізуватимуть двоє: одесити та лондонці.
Із гордістю представляють свої напрацювання й полтавці: катаракта, глаукома, відшарування сітківки, діабетична ретинопатія – усі ці недуги долають за допомогою найсучасніших методик.

/Олена Залудяк, завідуюча офтальмологічним відділенням ПОКЛ ім.М.В. Скліфосовського
Лікування офтальмологічної патології на теренах Полтавської області відбувається не гірше, ніж у високоякісних, високосучасних офтальмологічних центрах як Києва, так і Полтави. Ми маємо змогу лікувати всю патологію, крім онкологічної. У нас є достатня кількість апаратури, необхідна для проведення цих втручань. Тому ми раді привітати всіх наших колег, і можемо з гордістю сказати, що ми лікуємо на світовому рівні/

Поруч з тим, офтальмологи діляться досвідом щоденної роботи, яка життєво необхідна. Зокрема, профілактика сліпоти.

/Оксана Вітовська, головний офтальмолог Міністерства охорони здоров'я України
Вона настільки нагальна, що Всесвітня організація охорони здоров'я розробила програму «Зір – 202», виконавцем якої є і Україна. І розробила план до 2019 року по попередженню сліпоти. У нас в Україні за рейтингом у минулому році зайняли: перше місце – глаукома, друге - захворювання сітківки, третє – травми/

Нині в Україні працює близько 3 200 офтальмологів.

Стрічка новин