Видання книги бійця із позивним «Спілберг» затримується

«Батальйон «Полтава» 2 роки війни» – видання книги бійця із позивним «Спілберг» затримується. Короткі оповідки із військових буднів та професійні знімки фотохудожника мали б побачити світ іще у серпні, проте на сьогодні готові лише кілька екземплярів. Чому так – знає Олена Ляшенко.

Два місяці ротації замість одного – біля поліцейського управління на автобус із бійцями батальйону «Полтава» чекають колеги та рідня. Крайня поїздка цих чоловіків видалася важкою.

/Віталій Запека, автор книги про батальйон «Полтава»
Доводилося брати участь батальйону у вивозі поранених, в евакуації, промивці гелікоптерів із пораненими, ловили диверсантів. Після 1 вересня сильно розбомбили військову частину, постраждали місцеві жителі/

Віталій Запека, або «Спілберг», із кожної ротації повертається з новими фото та історіями. Полтава вже бачила його виставки, а оповіді про життя військових розійшлися інтернетом і лунали з ефірів місцевих ЗМІ. Друзі, знайомі, колеги і просто шанувальники чекають на вихід його книги.

/Віталій Запека, автор книги про батальйон «Полтава»
Повинна була вийти до 11 серпня, потім – до Дня незалежності, Дня вишиванки і так далі. Все переносилося, переносилося, на сьогодні існує тільки три екземпляри/

На книгу Віталія складаються усім миром, шанувальникам вдалося зібрати близько 10 тисяч гривень. Знайомий видавець погодився працювати за собівартість.

/Ростислав Шевченко, видавець
Тут більше 200 сторінок, мелований папір, перепліт... ну, ви бачите, отакий перепліт/

У книзі – фотографії про службу бійців батальйону «Полтава» та розповіді-замальовки. Більшість – із тих, що добре відомі шанувальникам Віталія Запеки. Оригінальну мову автора збережено.

/Ростислав Шевченко, видавець
Я називав це художньо-документальна фотоповість про війну. Це, звичайно, особлива книга, тому що отака безпосередня інформація про події, які відбувалися. Чим далі, то вона перебирається, деформується/

Планований наклад – 2 тисячі примірників, коштів іще потрібно, за приблизними підрахунками, тисяч 50 гривень. Через службу у автора не було можливості займатися їх збором, а видати книгу самотужки – проблема. Експерти кажуть: видання можна розцінювати як соціально та місцевозначуще, от тільки це має довести спеціальна комісія.

/Вікторія Пилипенко, начальник Управління інформації Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА
До кінця року, десь протягом листопада-грудня, до Департаменту звертаються як автори, так і видавництва зі своїми пропозиціями, формується попередній перелік, подається на розгляд експертної ради, і вже відповідно до визначення соціальної значущості для області/

У Департаменті інформаційної діяльності облдержадміністрації кажуть: цього року комісія рекомендувала до друку за державний кошт 14 видань. Поданих на конкурс було 25. Такі книги виходять зазвичай невеликим накладом і розходяться по бібліотеках, навчальних закладах чи творчих об'єднаннях.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію