У Полтаві промоніторили ЦНАП

Більше половини із тисячі. На такий рівень оцінили роботу Полтавського міського центру надання адміністративних послуг. Фахівці Інституту аналітики та адвокації промоніторили діяльність організації, зібрали думки самих споживачів та надавачів, і розповіли журналістам, що треба робити, аби полтавцям можна було швидше і зручніше отримувати документи.

Минулого року у Полтавському міському центрі надання адміністративних послуг громадяни отримали більше 54 тисяч послуг. Найбільше – паспортні послуги, що становить майже 80%. Решта – земельні дозволи, транспортні, екологічні.
Фахівці вирішили промоніторити діяльність установи. Взяли за основу 1000-бальну систему, та взялися оцінювати роботу ЦНАПу за організацією роботи, місцезнаходженням, облаштуванням приміщення, організацією надання послуг, роботою персоналу. Спеціалісти збирали офіційну інформацію, моніторили Полтавський міський ЦНАП і дізнавалися думки – полтавців-користувачів і працівників центру.

/Юрій Ромашко, заступник виконавчого директора ГО «Інститут аналітики та адвокації»
Наш Полтавський міський ЦНАП отримав більше половини, і набрав 583 бали. Тут важливо зазначити, що сам моніторинг ми проводили в той період, коли в нашому ЦНАПі запроваджували електронну систему керування чергою. Чому це важливо? Бо головне – якість надання і зручність послуг громадянину/

Опитування ж полтавців показало: 80% респондентів оцінюють роботу центру надання адмінпослуг на «відмінно» та «добре». Але 60% виступили і за те, аби послуги ці були доступні в електронному вигляді. Виявили аналітики і недоліки у роботі ЦНАПу. Передовсім, кажуть вони, пов'язані проблемні моменти із загальнодержавною організацією діяльності надання послуг громадянам. Гальмують удосконалення надання послуг колізії у законодавстві.

/Олександр Ткаченко, аналітик ГО «Інститут аналітики та адвокації»
Наприклад, візьмемо послугу державної реєстрації громадських об'єднань. Сьогодні пропонують передати цю послугу до ЦНАПів. Ми абсолютно підтримуємо. Але, згідно із законодавством, документи має приймати державний реєстратор. В ЦНАПі працює ж адміністратор, який має інші повноваження/

Аналітики говорять: щоб поліпшити роботу центру, треба, аби прийняли загальнообов'язковий підзаконний акт для всіх відповідних структур.

Стрічка новин