Жертв трагедії у Бабиному Яру полтавці вшанували хвилиною мовчання та квітами

Біля Меморіалу Скорботної матері полтавці згадували 75-ті роковини трагедії у Бабиному Яру. До пам'ятника, встановленого на місці, де колись розстрілювали представників єврейської національності, прийшли сотні людей. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих та поклали квіти до Меморіалу.

Меморіал Скорботної матері. Щороку цього дня сюди приходить пані Джульєтта. Робить це, аби вшанувати пам'ять усіх безневинно вбитих представників єврейської національності під час Другої світової війни.

/Джульєтта Балян, полтавка
Це велика трагедія для всього людства. Враховуючи те, що світ повинен нести в собі мир, ми повинні пам'ятати про це, передавати нашим дітям, онукам, праонукам. Молодь повинна знати і не повторювати злочинні помилки інших поколінь та людей/

За різними оцінками істориків, протягом двох останніх днів вересня 41-го у Києві в урочищі Бабин Яр загинуло більше 30 тисяч людей. Пам'ять про них, вважають учасники мітингу-реквієму, варто зберігати, аби у майбутньому не допустити такого знову.

/Світлана Москвітіна, директор БО «Полтавський єврейський фонд Хесед Нефеш»
Я вважаю, що жодна нація не повинна пережити такий час. Жодна людина не повинна відповідати за те, що він народився тієї чи іншої національності. Усі ми люди. Усі ми однакові. Усі ми хочемо жити. Тому треба про це говорити, розповідати про це молоді/

Біля пам'ятника Скорботної матері зібралися студенти, чиновники, звичайні полтавці. В руках у них квіти. Хвилиною мовчання присутні вшановують пам'ять усіх розстріляних. А потім залишають квіти біля меморіалу та пам'ятного знаку загиблим представникам єврейської національності. Разом з квітами приносять до нього камінці.

Стрічка новин