Патрульні Полтави вчаться надавати домедичну допомогу

Патрульні Полтави вчаться надавати домедичну допомогу. Згідно з посадовою інструкцією, вони повинні це уміти, проте навчальної програми, затвердженої Урядом, для копів поки немає. Місцева служба екстренної медицини розробила власну тимчасову. Частина полісменів уже встигла скласти іспит із теоретичної частини і перейти до практики.

/ІНТЕРШУМ
- Що сталось?
- Із-за кутка вистріли, біль в нозі, я впав, ударився головою, лежу/

Разом із лікарями з екстреної медицини патрульні відпрацьовують історії, що цілком можуть статися в реальному житті. Завдання копів – навчитися «протримати» людину до приїзду «швидкої».

/ІНТЕРШУМ
- Будем робить тампонаду.
- Добре, робіть/

Патрульному Сергію Кащенку за неповний рік служби уже довелося надавати домедичну допомогу. 16 вересня під час роботи до нього з напарником звернулася по допомогу для свого начальника незнайома жінка.

/Сергій Кащенко, патрульний поліцейський
Коли ми прибігли на місце, ми зразу зрозуміли, що в людини стався інсульт. У нього відібрало повністю праву сторону, не реагували руки, ноги, і коли він посміхався – не працювала права сторона. Ми поклали його у стабільне положення, підтримували, щоб не запав язик, і чекали швидку допомогу/

Домедичній допомозі патрульних навчали, іще коли вони проходили підготовку перед службою, через брак часу тоді обмежилися лекціями. Оця група – перша і експериментальна, яка окрім теорії має змогу потренуватися на практиці. Курс навчання домедичній допомозі для копів складає 16 годин.

/Юрій Безрядін, заступник гол.лікаря Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги
На жаль, таких програм, які би сучасні були, їх ще нема, їх розробляють у Києві, є старі програми, по яким навчалися раніше, і які вже дещо не відповідають потребам. Тому ми адаптували стару програму, ми маєм право змінювати до 20% на свій професійний розсуд/

Згідно із посадовими обов'язками, до приїзду швидкої патрульні мають зупинити кровотечу, уміти користуватися джгутами, тампонувати рани, накладати давлячі пов'язки, звільняти дихальні шляхи від сторонніх предметів та досконало володіти навичками серцево-легеневої реанімації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію