Грушевський: між критикою і визнанням

Грушевський: між критикою і визнанням. 150-річний ювілей від Дня народження видатного історика – привід згадати і його життєвий шлях, і політичну діяльність. Документальна виставка «Великий українець» зібрала архівні відомості, фотографії тощо, а головні її відвідувачі – школярі, які тільки починають знайомство з історією України та Полтави зокрема.

/ІНТЕРШУМ
В цій постаті сконцентрована вся історія України кінця XIX – початку XX століття/

Марта Поліщук – школярка. Знайомство з постаттю Михайла Грушевського у неї відбувалося поступово. В понеділок на фасаді навчального закладу відкрили меморіальну дошку українському історику. Сьогодні ж дівчина завітала на документальну виставку, присвячену Грушевському.

/Марта Поліщук, школярка
Дуже цікава постать. Перш за все, що ми повинні знати: він написав 10-томну роботу «Історія України-Руси»/

Марта впевнена: серце Грушевського належало Україні. З Полтавою він також мав тісні стосунки. Архівіст Тарас Пустовіт підтверджує ці свідчення, представляючи документальну виставку «Великий українець».

/Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області
Це не тільки видатний вчений, який осмислив наше минуле, а й та людина, яка намагалася пободувати наше майбутнє. Нашу територію він також досліджував, в його «Історії України-Руси» багато місця відведено полтавцям/

Документальна виставка складається з фотографій та архівних документів. Перший розділ відображує життєвий шлях та державотворчу діяльність Грушевського. Другий – наукову і політичну лінію.

/Валентина Гудим, директор Державного архіву Полтавської області
Напередодні 150-річного ювілею від Дня народження М.Грушевського організували виставку архівних документів. Ми намагались показати масштаб, велич і трагедію цієї людини/

Як зазначили організатори виставки, амплітуда оцінювання ролі Грушевського коливається від визнання до нищівної критики.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію