В обласній раді говорили про поділ лісів за категоріями

Про поділ лісів за категоріями говорили сьогодні в обласній раді. Зокрема, про погодження відповідного клопотання підприємствам області. На засіданні комісії з питань аграрної політики це питання викликало суперечки. До якого рішення врешті-решт дійшли депутати – дивіться у наступному сюжеті.

До 2007 року усі ліси України ділилися на групи. Нині діє нова постанова Кабінету міністрів щодо цього розподілу. На сьогодні існує 4 категорії.

/Юрій Ружицький, начальник відділу лісового господарства Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства
Це ліси природоохоронного та культурно-історичного призначення, це рекреаційно-оздоровчі ліси, захисні ліси, експлуатаційні. Одразу заспокою – експлуатаційних лісів зараз взагалі в області у нас немає. Тобто, залишаються ці три категорії/

За словами фахівців, нині введений більш жорсткий режим використання лісових масивів. Відтак, у підприємств, які проводили базове лісовпорядкування до моменту прийняття цієї постанови, виникла необхідність привести його у відповідність до нових правил. На засіданні комісії з питань аграрної політики та земельних відносин депутати розглянули три таких клопотання. Чи не найбільші суперечки серед присутніх викликало перше звернення від приватного підприємства.

/Валерій Капленко, голова комісії з питань аграрної політики та земельних відносин
- Є підприємство «Саліс», яке забрало колись ліс колгоспний на 49 років. Але йому сьогодні у зв'язку з законом, який прийнятий 2006 року, не дають державні органи нічого робить у ньому: ні рубати, ні косити, ні садити, нічого. Тому вони просять нас з вами впорядкувати, щоб вони могли у цьому лісі хазяйнувати.
- Ми хотіли б договір подивитися/

Тому це питання депутати вирішили поки що відкласти та зустрітися із представниками підприємств, які подавали клопотання.

/Валерій Капленко, голова комісії з питань аграрної політики та земельних відносин
На засіданні комісії повинен бути власник. Чітко, ясно, зрозуміло повинен тут бути присутній «Саліс» керівник цього підприємства, а потім ми будемо приймати рішення. Є пропозиція на сесію не виносити, питання зняти/

Додатково депутати-члени комісії розглянули питання про підготовку звернення до Кабінету міністрів України щодо заходів підтримки тваринництва на Полтавщині.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію