У Полтаві відкрили меморіальну дошку Шевченкові XX століття

У Полтаві відкрили меморіальну дошку Шевченкові XX століття. Так науковці називають видатного громадського та політичного діяча, вченого Михайла Грушевського. Пам'ятний знак встановили на будівлі, де у 13-ому році бував відомий політик, – колишній Український клуб. Його відкриття присвятили 150-ій річниці від Дня народження Михайла Грушевського.

9 листопада 1913 року у цьому будинку на відкритті Українського клубу виступав Михайло Грушевський. Через більше як сто років на одній зі стін будинку видатному політичному та громадському діячеві України відкривають меморіальніу дошку. Її появою Полтава приєднується до відзначення 150-ої річниці від Дня народження Михайла Грушевського. Кошти на встановлення меморіальної дошки виділила міська влада. Науковці кажуть: внесок, який політик і громадський діяч зробив у розвиток українського державотворення, важко оцінити.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області
Знаєте, на 17-ий рік іншого авторитетного чоловіка і не було, щоб очолювати нашу країну. Він був центристських поглядів, компромісна фігура, він був дуже авторитетним чоловіком, він осмислив наше минуле і він прогнозував наше майбутнє/

Дійсно, Грушевського називають Шевченком двадцятого сторіччя, пророком, чиї промови та думки і до цього часу не втрачають своєї актуальності.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
Він робив акцент на тому, що суспільство повинно консолідуватися, що люди повинні бут солідарними, і разом братися за важку справу розбудови держави, що залежить це як від організацій, різних інституцій, і так само – від кожної окремої людини/

До слова, меморіальні дошки та пам'ятники першому президенту України Михайлові Грушевському встановлені у різних містах світу: Прага, Варшава, Тбілісі, Львів, Луцьк, Київ. А відтепер є і в Полтаві.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію