Кращі нейрохірурги радилися, як рятувати українців від інсультів

Як рятувати українців від інсультів – у Полтаві радилися кращі нейрохірурги з усіх регіонів. Протягом двох днів у місті відбувся Всеукраїнський науковий симпозіум, участь у якому взяли й іноземні фахівці. Які новітні технології обговорювали лікарі, що заважає на повну потужність запровадити їх в Україні, та скільки часу може знадобитися для того, аби таки втілити це у життя, – у нашому наступному сюжеті.

30% українців, у яких трапляється інсульт, помирають. В обласній лікарні у Полтаві щороку у цих гострих станах нейрохірурги рятують життя 200 пацієнтам. Регіон українські лікарі називають одним з провідних у цьому напрямку. Однак, щоб статистику знизити ще більше, протягом двох днів у Полтаві проводять науковий симпозіум з міжнародною участю. Фахівці з усіх регіонів та з Франції діляться досвідом.

/Михайло Тончев, обласний нейрохірург, зав.відділенням нейрохірургії Полт.обл. клінічної лікарні
В Полтаві впроваджене вже лікування аневризму головного мозку – емболізація спіралями. Це буде представлено зокрема наша доповідь на конференції, наш досвід лікування. Впроваджується також профілактика ішемічного інсульту – у вигляді стентування внутрішньосонних артерій/

Полтавці кажуть: тут, щоб взяти старт на розвиток лікування ішемічного інсульту.

/Михайло Тончев, обласний нейрохірург, зав.відділенням нейрохірургії Полт.обл. клінічної лікарні
Є такий метод лікування, який називається «внутрішньосудинна реканалізація». Це коли в перші три години (іноді дозволяється збільшити до 6 годин) ми можемо вийняти цей тромб прямо із судини. Той тромб, який інклюзує судину і не дає дістатися до головного мозку. Наразі на Україні це робиться у двох-трьох клініках/

Лікарі відзначають: «швидкі» та районні лікарі почали швидше направляти хворих до Полтави, ще не у критичному стані. Ця робота налагоджується, тому тепер полтавці говорять про необхідність спеціструментів.

/Дмитро Щеглов, в.о.директора ДУ «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України»
Це не тільки знання та вміння лікарів, але й на 50-70% – оснащення клінік. Всього існує близько 300 варіантів інструментальних вирішення однієї судинної проблеми. Хірург має володіти і тими знаннями, і володіти інструментами. Бо вони завжди підбираються індивідуально у кожному випадку/

Але технології дорогі. І це затримує їх розвиток в Україні. Для прикладу, першу малоінвазивну операцію у Києві зробили у 74 році, а за кордоном – тільки у 90-х.

/Дмитро Щеглов, в.о.директора ДУ «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України»
Для того, щоб розвивалась медицина, нам треба мати правове, юридичне поле діяльності та фінансове. На жаль, і те, й інше у нашій державі нині відсутнє. Тобто, ми працюємо цивілізовано, ми працюємо з новими технологіями, але немає певних обмежень, що мають нам надати наша влада. Вкладення грошей у цю сферу окупиться набагато, бо люди, які перенесуть інсульт, не стануть інвалідами/

Фахівці відзначають і повну недоступність медицини хворим – всі державні так звані «судинні» програми нині повністю закриті. Тому шанси на виживання на 80% залежать від фінансової спроможності самих пацієнтів.
Смертність від серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань в Україні нині вийшла на 1 місце серед усіх причин летальності.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію