У Полтаві розпочали святкувати День визволення міста

У Полтаві розпочали святкувати День визволення міста. Традиційно зранку квіти принесли до пам'ятника генерал-лейтенанту Олексію Зигіну. Школярі, ветерани, чиновники у такий спосіб вшанували пам'ять усіх воїнів, які загинули в роки Другої світової війни.

До урочистого покладання квітів у Київському районі залишаються хвилини. Біля пам'ятника збираються діти. Зараз вони із квітами прийшли до монумента Зигіну, а щойно у школі мали зустріч із ветеранами.

/Ярослава Стафійчук, учениця ЗОШ №5
На жаль, їх залишилося дуже мало. Але ми їх побачили. Були дуже раді зустрічі. Вони нам багато розповідали історій. Нам дуже сподобався цей захід. У нас кожного року такі заходи проходять, і це дуже правильно, що такі заходи є/

А біля райвиконкому готуються вийти в одній колоні ветерани, представники місцевої влади та, звичайно, визволитель Полтави Олександр Заїкін. 23 вересня 1943 року він одним із перших переможно увійшов до нашого міста.

/Олександр Заїкін, визволитель Полтави
Наш підрозділ йшов зі сторони Копилів по старій дорозі. По старій дорозі Київ-Харків. Вона була частково кам'янка, частково – сільська. Перейшли ми через Ворсклу на вулицю Шолом-Алейхема. А потім Паризької Комуни зайшли. Горіло все. Все було у диму. Дихати нічим було/

Щороку напередодні Дня міста ветеран приходить до бронзового Зигіна, аби вшанувати пам'ять загиблих товаришів. От і цього разу під супровід оркестру колона рухається від райвиконкому до пам'ятника. Хвилина мовчання – і учасники ходи залишають квіти біля монумента.

/Сергій Синягівський, голова Київської районної у м.Полтава ради
У нас у Київському районі мешкає близько 5 тисяч ветеранів, дві з половиною тисячі учасників бойових дій. І в цьому році ми вирішили всіх, хто до двадцятого року, та починаючи з двадцятого року, відвідати за місцем проживання, ті, які немічні і перебувають в ліжку, але вони чекають. І 15 таких ветеранів ми обов'язково відвідаємо за місцем проживання/

А визволителя Полтави Олександра Заїкіна, який мешкає у Київському районі, керівництво останнього називає легендою, та шанує подвиги усіх ветеранів Другої світової війни.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію