Бельгійці із полтавцями разом вивчають генетику пшениці

Бельгійці із полтавцями разом вивчають генетику пшениці. Багато років триває спільна робота у цьому напрямку між закордонними експертами та Полтавською державною аграрною академією. Нині бельгійська делегація знову прибула до Полтави. У виші її представники влаштували кілька відкритих лекцій для студентів. На одній із них побувала наша знімальна група.

Полтавська державна аграрна академія має більше 50 контрактів з різними установами, науковими центрами, навчальними закладами із більш ніж 30 країн світу. Починаючи із 2003-ого, виш активно співпрацює із бельгійською провінцією ЕнО. А точніше, із Центром агрономічних досліджень, що діє у містечку.

/Жюльєн Лувйо, представник провінції Ено (Бельгія)
Працюємо в напрямку вивчення генетики пшениці разом. Також постійно приймаємо стажерів із України. А також раз на рік ми приїжджаємо до вас із ознайомчими візитами/

З одним із таких бельгійці прибули зараз. В аграрній академії вони мають відкриті лекції для студентів. Англійською мовою іноземні фахівці розповідають полтавцям про сучасні напрями генетики, а також про бельгійську систему добрив. Те, про що говорять експерти, представники академії не лише чули, а й бачили на власні очі. Адже аспіранти та науковці у лабораторії біотехнології провінції Ено неодноразово проводили свої дослідження.

/Олег Горб, проректор з науково-педагогічної, наукової роботи та міжнародних зв’язків ПДАА
Бельгійську сторону ще у 2003 році зацікавила така риса як зимостійкість озимої пшениці наших сортів. І вони щиро запросили наших співробітників, науковців, які там провели ряд досліджень, використовуючи генетичні маркери. Ви розумієте, що ми можемо лише мріяти про таке обладнання, а в них воно є/

Таким чином полтавці та бельгійці роблять спільну справу у галузі сільського господарства, а саме – у рослинництві. Цією співпрацею задоволена і одна, й інша сторона.

/Мартен Спаног, представник провінції Ено (Бельгія)
Ми з радістю приймаємо ваших стажерів, ваших аспірантів, співробітників. І хоча це такий новий досвід для нас, ми задоволені. Полтавці дуже швидко навчаються, легко з ними співпрацювати, вивчають нові методи і активно працюють/

Візит бельгійської делегації триватиме у Полтаві ще кілька днів. А вже у середу на засіданні «круглого столу» її представники презентуватимуть широкому загалу результати своїх досліджень щодо полтавської пшениці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію