Як полтавці голосуватимуть за проекти Бюджету участі

Від полтавців залежить, чи з'являться у місті нові майданчики, підсвітять фонтани, або ж облаштують безкоштовні книжкові полиці. Підтримати проект, який найбільше до вподоби, можна буде вже за місяць. Для цього ідеї отримали свої порядкові номери у бюлетні для голосування. Визначили їх під час засідання робочої групи «Бюджету участі». Яким чином можна буде віддати свій голос, та що для цього потрібно, і як автори проектів їх рекламуватимуть – далі у сюжеті.

Ольга Точилова, депутатка Подільської райради, хоче, аби у Полтаві з'явився перший скейт-парк.

/Ольга Точилова, автор проекту «Скейт-парк»
Планується розмістити його на Леваді – між «Фуршетом» і 37 школою. Там колись була ковзанка, зараз вона недіюча, занедбана. Територія сміттям завалена/

Жінка говорить: вона почула розмову двох хлопців. Один розповідав: аби покататись на скейті, їздить до Дніпра і платить гроші, аби покататись на спеціальному критому майданчику. Ідею жінка запропонувала як проект до «Бюджету участі». Він пройшов відбір фахівців, і навіть отримав свій номер для голосування. Вартість втілення – до 500 тисяч. Сюди входить асфальтове покриття і встановлені на ньому водотривкі фігури.

/Ольга Точилова, автор проекту «Скейт-парк»
У мене є бажання залучити оцих хлопців, ми з ними поспілкувались, можливо, якийсь відеоролик знімемо. Може, десь борд розмістимо. 9 номер у мене випав, тому голосуйте, маємо надію, що такий майданчик у нас буде створено!/

Колега Ольги, але вже з міської ради, Денис Поліщук теж захотів створити майданчик. Попри те, що власних дітей ще не має, ідей назбирав на кільканадцять. Авторство розділив із друзями, тож нині лобіює свій.

/Денис Поліщук, автор проекту «Дитячий майданчик «Лелека»
Дитячий майданчик «Лелека», який буде знаходитись у мікрорайоні Левада – Головка, 16, 18 і 14/11. А також я разом зі своїми помічниками (у мене їх 5), подали до 10 дитячих майданчиків по нашому місту/

Лаштувати майданчики, говорить автор проекту, просили його полтавці. Тож нині пропонує створювати такі ще й зі спортивними елементами.

/Денис Поліщук, автор проекту «Дитячий майданчик «Лелека»
Це гірка, балансери, качелі, каруселі, турнікети, бруси, тенісні столи/

Експертна група допустила до голосування 53 проекти: з них 19 – великих і 34 – малих. Їх місце у бюлетні для голосування визначали у міській раді – автори самі витягали номерки. Далі – справа буде за промоуцією проектів. Але проголосувати можна лише по одному разу: за великий і малий проекти.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
У нас 2 варіанти голосування: один – це онлайн, інший – ми порадились і вирішили використати газети. Люди, які виписують «Полтавський вісник», «Вечірню Полтаву», зможуть бланк голосування знайти у цій газеті, вирізати, заповнити і принести у місця, де можна вкинути у скриньки. В основному, це бібліотеки/

Для голосування на сайті міськради треба буде вказати номер банківської картки, а для письмового – паспортні дані. Голосування відбудеться з 17 по 31 жовтня цьогоріч. Перемогу здобудуть проекти, що наберуть найбільше голосів.

/Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради
Хочу закликати мешканців міста Полтави: від вас залежить, чи будуть ці проекти реалізовані/

Стрічка новин