Депутати обласної ради хочуть добитися визнання бійців-добровольців

Депутати обласної ради хочуть добитися визнання бійців-добровольців, які під час проведення АТО не потрапили в підрозділи МВС, Збройних Сил чи Нацгвардії. Профільна комісія з питань регламенту підтримала таку ініціативу, далі вже – слово за депутатами на черговій сесії.

Напередодні сесії обласної ради депутати збиралися, аби обговорити питання регламенту та депутатської діяльності. Заслухали декілька звернень від депутатів та громадськості. Одне з них – від заступника голови обласної ради Анатолія Ханка щодо потреби офіційного визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України.

/Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради
В перші місяці в російсько-українській війні багато хлопців пішли добровольцями, і з ряду причин, по здоров'ю, наприклад, не проходили комісії, чи мали певні судимості, яких не брали ні в Збройні Сили України, ні в підрозділи МВС, потім це була Нацгвардія/

Аби з цим розібратися, Анатолій Ханко доручив Департаменту соцзахисту населення створити відповідну комісію. Але представники структури говорять: тут вони допомогти не зможуть, оскільки це – не їх повноваження.

/Світлана Матуйзо, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА
Немає в нас відповідних нормативних документів, які розглядають питання участі в бойових діях. Ми зараз говоримо про бойові дії. Це повноваження Міністерства оборони, МВС, силових структур, які встановлюють зазначений статус/

Відтак, рекомендували доопрацювати проект для внесення його на сесію. Обговорили питання і щодо забезпечення перекладу виступів з іноземної мови на державну. Самі ж депутати на сесії і вирішать, чи варто їх виступи російською мовою перекладати на українську.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію