Рекордно безпечним виявився купальний сезон - 2016

Рекордно безпечним виявився купальний сезон - 2016. За ціле літо у Полтаві потонуло троє людей проти семи у минулому році. Водолази-рятувальники закривають сезон зніманням буйків і працюють далі у звичному, замість посиленого, режимі. 

У переддень свого професійного свята рятувальники забирають з пляжів буйки. 15 вересня офіційно закрився купальний сезон. Буйки були встановили на глибині близько 6 метрів, цього літа на них написали телефони станції. Проте далеко не всі відпочивальники сприйняли це всерйоз. Рятівники кажуть: дехто примудрився цими конструкціями навіть грати в футбол.

/Іван Білаш, водолаз-рятувальник
Запливають за них, обривають, витягують на берег./

Серед історій цього сезону - стрибки з мосту у місця, де води по коліна і нетверезі відпочивальники, які не вміють плавати.

/Іван Білаш, водолаз-рятувальник
Перевернувся човен, там було 3 людей і тільки 1 умів плавати./

/Євген Савчук, директор КУ «Рятувально-водолазна станція»
Врятованих за купальний сезон близько 40 осіб і на превеликий жаль в цьому році у нас є перелом хребта./

Статистика по потопельниках цього року рекордно низька - три смерті на воді. Анатолій Миколайович уже більше тридцяти років працює і каже: таких цифр не пам'ятає. Минулого літа на Ворсклі втопилося семеро - і тоді раділи, що небагато.

/Анатолій Кононенко, старший водолаз КУ «Рятувально-водолазна служба»
То було так 20, 25, в середньому десь 16. А це такий небувалий рік - та якби і було так надалі, то було б дуже добре./

Такі показники на станції пов'язують із відмінною роботою рятувальників і вірять: люди стають обачнішими. Після завершення купального сезону водолази мають можливість зробити видих і працювати у звичному, замість посиленого, режимі. Робочий день із 8 ранку до 6 вечора, чоловіки продовжують патрулювати Ворсклу на човні. Температура води - близько 17 градусів, тож охочі покупатися ще є.

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію