За місяць патрульні оштрафували 150 нетверезих водіїв та зафіксували 117 ДТП

На Полтавщині закінчився місячник безпеки дорожнього руху. Сьогодні патрульні прозвітували про роботу, яку проводили протягом останніх 30 днів. За цей час у Полтаві сталося 32 аварії, де 1 людина загинула, а 35 травмувалося. Плюс ще 85 ДТП без жертв. Окрім водіїв, працювали з пішоходами, велосипедистами та водіями мототранспорту. За місяць відвідали півсотні закладів, де понад 2 тисячі дітей отримали інформацію про те, як поводитися на дорогах.

Найчастіше дорожньо-транспортні пригоди стаються через порушення правил маневрування, недотримання дистанції та порушення правил проїзду перехресть. За час проведення місячника безпеки дорожнього руху, з 12 серпня, у Полтаві сталося 117 ДТП, в яких одна людина загинула та 35 травмувалося, звітує керівництво патрульної поліції. За цей місяць, зазначає комбат Денис Сідан, копи виявили 154 водіїв, які керували у нетверезому стані. Серед них були і такі, яких патрульні напередодні вже штрафували. Не дивлячись на збільшення стягнень за кермування у стані сп'яніння від 10 до 40 тисяч гривень, кількість водіїв-порушників не зменшується.

/Денис Сідан, командир батальйону патрульної поліції м.Полтава
На мою суб'єктивну думку, я вважаю, що в людей немає самоконтролю. Це напевно нерозсудливість водіїв. Тому і є такі прецеденти./

Під час місячника два екіпажі їздили по області, шукаючи нетверезих водіїв чи автомобілі-двійники. Рейди виявилися результативними, зазначає Володимир Микитенко. Тиждень тому вдалося знайти викрадене авто.

/Володимир Микитенко, заступник начальника патрульної поліції м.Полтава
Номери були, реєстраційні документи були. Відкрили капот. Табличка була, документи відповідають автомобілю. Але хлопці, запідозривши, взяли ножик, почали шкребти фарбу, відшкребли реальні номери. Автомобіль виявився в угоні тиждень тому./

Звертали увагу і на пішоходів. На понад 70 полтавців склали адмінматеріали. Оштрафовані здебільшого поспішали на зупинки. Наприклад, по вулиці Європейській дві суцільні лінії та мінімум чотири смуги руху не стоять на заваді деяких людей. Полтавці пропонують нанести перехід, аби не порушувати правила. Патрульні не проти такої ідеї, але вона не на часі.

/Денис Сідан, командир батальйону патрульної поліції м.Полтава
Воно таки буде зроблено. Ви бачите, як зараз ведеться будівництво доріг. Я вважаю, що це буде після того, коли всі дороги будуть відремонтовані./

Місяць не пройшов без втрат. Один «Пріус» потрапив в ДТП. За півроку ж, запевняють керівники патрульної поліції, лише 3 автівки постраждало в аваріях.

/Володимир Микитенко, заступник начальника патрульної поліції м.Полтава
Патрульні дійсно їхали на виклик на сімейну сварку. Але в цей момент, проїжджаючи перехрестя, вони побачили, як перед ними автомобіль проїжджає на червоний сигнал світлофору. І завдання патрульного відреагувати на порушення. Вони їхали зі спецсигналами, зі звуковими сигналами, але не впевнилися у безпеці своїх дій./

Нині доведена провина патрульних. Водій сплатить штраф за порушення Правил дорожнього руху. Плюс в управлінні нині проводиться службове розслідування. Загалом за місяць патрульні зафіксували 2200 порушень ПДР, мінімумальні штрафи, які заплатили люди - 255 гривень. Виходить, що за тридцять днів лише порушники Полтави поповнили державну скрабницю мінімум на півмільйона гривень.

 

Стрічка новин