Півстоліття сумчани не бачили ремонту міждворових проїздів

Суми та Полтава - міста майже однакові за площею та кількістю людей, які в них проживають. Відтак мої колеги вирішили поцікавитися, наскільки активно у цих населених пунктах працюють комунальники. Ми вже розповідали про ремонт доріг, сьогодні ж - дивіться матеріал про те, як відбувається ремонт міждворових проїздів біля багатоповерхівок та наскільки людям там комфортно пересуватися.

Проспект Шевченка - одна з центральних вулиць міста Суми. Тут здебільшого збудовані багатоповерхівки. Люди, які проживають у цих будинках, скаржаться на катастрофічний стан асфальтного покриття. Говорять: асфальт востаннє тут стелили під час здачі будинків в експлуатацію. Дізнатися, у яких дворах планують замінити покриття і чи взагалі його планують замінювати, не вдалося, оскільки Сумська міська рада проігнорувала наш журналістський запит. Відтак інформацію доводиться збирати зі слів місцевих мешканців.

/- Страх, що тут робиться! Машини тут падають провалюються. Он яма - одна, друга, третя. Он «Газель», якщо тут буде залито водою, вона вже тут не проходить, бо не бачить, куди їде.
- Вони асфальтують ось тут. Я їм кажу, що ось тут калюжа. Зробіть що-небудь. Вибачте, ні. Або он там дорогу робили минулого року. Кажу: «Зробіть щось», а вони: «Ні».
- Звичайно, хотілося б ремонту. Вже далі терпіти немає сил. Це тут, а ще далі, де я живу біля «Кристалу», там чорт ногу зламає.
- А як давно ремонтувалися дворові проїзди? - Не пам'ятаю, 25 років не пам'ятаю. Я тут живу, то не пам'ятаю./

А це вже вулиця Харківська на іншому кінці Сум. Ситуація аналогічна і думки людей теж сходяться в одному - їхні двори вже давно потребують ремонту.

/- Ні проїхати, ні пройти! Там теплотраса проходить під проїзною частиною, вони щороку її підривають. Але раніше її асфальтували, а роки три вже розкопали, каміння накидали, бруд з камінням мішається під колесами і ходити ніде.
- Ні асфальта, ні щебню ніхто там не кладе. Грунт сів. Калюжа стоїть там по кісточки. Там ніколи не пройти. Повземо по паркану вздовж садочку.
- Років 20 тут ніхто вже не робить в цьому дворі. Ходова ламається. Двом машинам взагалі ніяк розвернутися тут і проїхати./

Жодної бригади, яка б займалася ремонтом міждворових проїздів, у Сумах нашій знімальній групі зустріти не вдалося. Натомість у Полтаві ситуація кардинально протилежна. Для аналізу взяли також два мікрорайони - Алмазний та Браїлки. По вулиці Баленка та Кучеренка, що на Браїлках, в об'єктив нашої камери потрапили ремонтники, які замінювали майданчики біля під'їздів. Матеріал в наявності, техніки теж вистачає. Єдине, за що турбуються, - погода.

/Олександр Обертас, представник підрядної організації
Працюємо світловий день, поки дозволяють погодні умови. Тому що осінь є осінь. Все може бути. Якщо почнуться дощі, то це уповільнить виконання наших робіт./

Після цього поїхали на Алмазний. По вулиці Івана Мазепи (колишній Калініна) майже в кожному дворі лежить новий асфальт і не лише при в'їзді. Під будинками, біля під'їздів - теж оновлене покриття. А на Героїв Сталінграду ремонт ще не завершений. Ремонтники продовжують працювати. Чітко визначені місці, де будуть асфальтувати. Тутешні мешканці розповідають: чекали довго, але результатом залишилися задоволені.

/- Ой, та 50 років не було. Ми живемо тут 46 років, то не було ні разу нічого.
- Звичайно, зручніше, тут наші діти живуть, то вони задоволені.
- Хорошо зробили, бо раніше яма на ямі була. Ні до під'їзду, ні у двір. Дуже добре.
- Ну, звичайно, краще, то ями були, а зараз рівненько. Діти катають на скейті.
- Дуже чудово. Дякуємо за дороги. Стало набагато зручніше, бо коляски треба було ремонтувати, а так хоч можна покататися з дитиною
- Дуже гарна дорога. Все, як і обіцяли ремонтники, так і зробили. Обіцяли, що заасфальтують, то заасфальтували. Все чудово, все влаштовує./

У ремонтної бригади вдалося дізнатися, що у найближчих планах асфальтування будинки по вулиці 23 Вересня, Героїв Сталінграду та по вулиці Баленка.

 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію